Bank oferuje 800 złotych za rezygnację z jego usług

Z kraju

Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich o podstawowym rachunku płatniczym tvn24bis
wideo 2/5

Nawet 800 złotych mogą otrzymać od banku klienci DNB Bank Polska za zamknięcie swoich rachunków. Trzeba się jednak spieszyć. Formularz w tej sprawie należy złożyć do końca lipca.

Od początku lipca DNB Bank Polska uruchomił nietypową ofertę dla swoich klientów indywidualnych. Ma ona bowiem zachęcić ich do złożenia rezygnacji z produktów bankowych.

Wszystko dlatego, że bank zmienia profil swojej działalności w Polsce. "W dalszym ciągu bank będzie konsekwentnie wdrażał strategię specjalistycznego banku korporacyjnego, obsługującego największe firmy z wybranych sektorów gospodarki, oraz znacząco ograniczał świadczenie usług dla Klientów Indywidualnych w zakresie obsługi produktów niehipotecznych" - czytamy na stronie DNB Bank Polska.

DNB wypłaca pieniądze

Oferta jest skierowana do osób, które na koniec czerwca tego roku posiadały produkty bankowe lub produkty ubezpieczeniowe w DNB. Chodzi między innymi o rachunek osobisty, rachunek walutowy, rachunek oszczędnościowy czy kartę kredytową. By móc ubiegać się o pieniądze, trzeba mieć przynajmniej jeden z produktów.

Warunkiem skorzystania z oferty jest złożenie do banku formularza zamknięcia wszystkich posiadanych produktów.

ZOBACZ FORMULARZ

W przypadku osób posiadających produkty kredytowe, w momencie składania pisma należy dokonać całkowitej spłaty zadłużenia w terminie określonym w indywidualnym piśmie. Co ważne, oferta nie obejmuje kredytów hipotecznych - te można spłacać zgodnie z harmonogramem.

Osoby uprawnione do skorzystania z oferty mogą liczyć na 600 złotych rekompensaty. Dodatkowe 200 złotych mogą otrzymać "osoby uprawnione, które złożyły rezygnację z grupowego ubezpieczenia nieruchomości DOM". Łącznie można otrzymać zatem nawet 800 złotych.

Jak tłumaczą przedstawiciele banku, kwota "ma stanowić rekompensatę ewentualnych niedogodności lub kosztów związanych z rezygnacją z produktów oferowanych lub obsługiwanych przez bank".

Pieniądze zostaną przelane na rachunek bankowy wskazany w formularzu zamknięcia produktów bankowych. Co ważne, w przypadku rachunków, które mają kilku właścicieli, będzie wypłacona tylko jedna rekompensata.

Jak czytamy na stronie DNB Bank Polska, oferta specjalna ma obowiązywać do końca lipca. Bank zastrzega sobie jednak prawo przedłużenia terminu obowiązywania oferty.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock