Długi weekend, urlop? Sprawdź, jak zaplanować wyjątkowe wakacje

Z kraju

TVN24 BiSSposoby na wyjątkowe wakacje

Choć 2015 rok nie stwarza bardzo wielu okazji do przedłużenia weekendów, to - zgodnie z kalendarzem - do dyspozycji mamy 113 dni wolnych. Do tego urlop. Warto zatem już dziś pomyśleć, jak spędzić ten czas. Może dobrym rozwiązaniem będzie krótki wyjazd? W rozmowie z TVN24 Biznes i Świat podróżniczka Katarzyna Mazurkiewicz radziła, jak najlepiej się do niego przygotować i jaki kierunek podróży wybrać.

Ekspertka poleciła, aby planując tegoroczne wakacje lub urlop skorzystać z portali internetowych, które wyszukują tanie połączenia lotnicze.

- Są tam nie tylko wyszukiwarki, które pomagają znaleźć tanie loty, ale również sugestie lotów, które krok po kroku można połączyć. Lepiej, aby osoba, która pierwszy raz planuje taki wyjazd nie organizowała dalekiej podróży, bo wymaga ona większego przygotowania. Warto wówczas pojechać na weekend do jednej z europejskich stolic - radziła Katarzyna Mazurkiewicz.

Dla oszczędności

Podróżniczka przekonywała, że na wyszukiwaniu tanich połączeń można dużo zaoszczędzić. - Mistrzowie latają za kilkadziesiąt złotych, a w kwocie 200-300 złotych można znaleźć bardzo ciekawe kierunki. Można np. w marcu polecieć do Bergen, czy do Rygi za niewiele ponad 100 złotych. Chodzi oczywiście o połączenie w obie strony - stwierdziła. Ekspertka przypomina, że tani lot to jedno, a drugie to ceny na miejscu. - Trzeba szukać informacji o tym co zastaniemy na miejscu w przewodnikach lub na forach internetowych - dodała.

Kiedy wolne?

W 2015 roku czeka nas 113 dni wolnych, czyli o dwa mniej niż w roku 2014. Z 13 dni ustawowo wolnych od pracy dwa wypadną w sobotę, a cztery w niedzielę.

Chcesz zaplanować wyjazd na długi weekend? Tutaj znajdziesz szczegółowy rozkład dni wolnych od pracy.

Jak zaoszczędzić na zimowe wakacje? Mówiliśmy w "Biznesie dla ludzi"TVN24 BiS

Autor: msz/mn / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock