Gigantyczna inwestycja tuż za progiem. Umowa jest gotowa

Z kraju

Daimler-BenzW KPRM uroczystość związana z budową fabryki w Jaworze pod Wrocławiem

W czwartek o godz. 9 w Warszawie odbędzie się uroczystość związana z podpisaniem umowy z koncernem Daimler AG na budowę zakładu w Jaworze pod Wrocławiem. Jak poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek, w uroczystości weźmie udział premier Beata Szydło oraz wicepremier Mateusz Morawiecki. Spotkają się oni z członkiem zarządu firmy Mercedes-Benz Cars Markusem Schaeferem.

Na początku maja niemiecki koncern Daimler AG ogłosił, że zamierza zainwestować ok. 500 mln euro w budowę nowej fabryki silników w Jaworze pod Wrocławiem i stworzyć tam kilkaset nowych miejsc pracy.

Pełne moce od 2020 roku

Zgodnie z planami, budowa zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok.

W fabryce w Jaworze mają być produkowane zaawansowane technologicznie czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne z przeznaczeniem dla całej gamy modelowej, od najmniejszej klasy A po limuzyny klasy S.

Będą to motory nowej generacji, spełniające europejskie normy emisji spalin badane w rzeczywistych warunkach drogowych, a nie jak do tej pory - w warunkach laboratoryjnych.

Zobacz: Morawiecki - polski udział w inwestycji Mercedesa do uzgodnienia (2016-05-04)

Morawiecki: polski udział w inwestycji Mercedesa do uzgodnieniatvn24

Autor: ag//ms / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Daimler-Benz