Czy najbliższa niedziela jest handlowa?

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Prezes POHiD o zniesieniu zakazu handlu w niedzieleTVN24
wideo 2/3
TVN24Prezes POHiD o zniesieniu zakazu handlu w niedziele

W najbliższą niedzielę 7 czerwca sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele.

Zgodnie z przepisami do końca 2020 roku handlować będzie można jeszcze w cztery niedziele: w ostatnią niedzielę czerwca i sierpnia, a także w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Oznacza to, że najbliższa niedziela bez zakazu wypada 28 czerwca.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Koronawirus a sklepy

Od 30 maja zostały zniesione limity osób w sklepach. Pozostał jednak obowiązek zakrywania ust i nosa, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego. Odkrycie ust i nosa jest możliwe w przypadku konieczności identyfikacji lub weryfikacji tożsamości danej osoby.

W placówkach pozostał także obowiązek noszenia podczas zakupu towa­rów lub usług rękawiczek jednorazowych. Obowiązek nie dotyczy osób, które nie mogą zakładać lub zdejmować rękawiczek z powodu stanu zdrowia.

Sklepy nadal mają obowiązek zapewnić rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk. Placówki w godzinach ich otwarcia, co najmniej raz na godzinę, muszą dokonać dezynfekcji stanowiska kasowego lub stanowiska obsługi, lub dystrybutora na stacji paliw płynnych.

Niedziele handlowe w 2020 rokuPAP

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24