Z kraju

To już cyberwojna? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


Wymiana ciosów w cyberprzestrzeni nabiera tempa. Po tym, jak kilka dni temu hakerzy zaatakowali ikonę Hollywood wytwórnię filmów Sony Pictures, wczoraj od internetu została odcięta Korea Północna. Analitycy twierdzą, że to odpowiedź Stanów Zjednoczonych, a w TVN24 Biznes i Świat zapytamy ekspertów czy to już cyberwojna?

Korea Północna na kilka godzin została odcięta od sieci. Doszło do tego kilka dni po tym, jak Stany Zjednoczone oskarżyły Pjongjang o dokonanie cyberataków na wytwórnię Sony Pictures.

Odwet?

Prezydent Barack Obama zapowiedział, że USA zareagują "w sposób proporcjonalny". Firma, Arbor Networks uważa, że północnokoreańska infrastruktura od soboty zaczęła być obiektem ataków hakerskich. W TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiać się, czy to już cyberwojna, a ekspertów zapytamy, jako może być kolejny etap tego konfliktu i czy Polska może się czuć bezpiecznie.

Święta

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostały godziny. To czas, w którym wielu Polaków robi ostatnie zakupy. W TVN24 Biznes i Świat będziemy analizować raport KPMG na temat wydatków na święta, Sylwestra i ferie.

Gdzie ten śnieg?

W wielu miejscach Polski w czasie zbliżających się wielkimi krokami świąt nie będzie śniegu. W TVN24 Biznes i Świat ekspertów zapytamy, czy możemy jeszcze liczyć na białe święta, a także gdzie mimo temperatur na plusie możemy cieszyć się z choć niewielkiej powłoki białego puchu.

Autor: red. / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości