Znamy datę premiery Cyberpunk 2077. Producent gry z rekordem na giełdzie

Z kraju

Fragment oficjalnego zwiastunu gry Cyberpunk 2077CD Projekt RED
wideo 2/4

Premiera gry komputerowej Cyberpunk 2077, przygotowywanej przez CD Projekt RED, zaplanowana jest na 16 kwietnia 2020 roku - poinformowano podczas prezentacji gry na targach E3 2019 w Los Angeles. Ruszyła już przedsprzedaż gry. A kurs spółki na giełdzie poszybował mocno w górę.

W komunikacie giełdowym CD Projekt poinformował, że "zarząd spółki w oparciu o aktualny harmonogram prac oraz realizację kluczowych milestonów produkcyjnych podjął decyzję o ustaleniu daty ogólnoświatowej premiery gry na dzień 16 kwietnia 2020 roku".

Na tą informacje euforycznie zareagowali inwestorzy. Kurs spółki urósł w poniedziałek o 4 proc. Oznacza to, że firma osiągnęła najwyższą wartość w historii.

O grze

Gra rozgrywająca się w otwartym świecie przyszłości ukaże się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Grę Cyberpunk 2077 podczas konferencji Xbox zaprezentował kanadyjski aktor Keanu Reeves, który użyczy wyglądu, a w anglojęzycznej wersji gry także głosu, legendarnemu Rockerboyowi. Aktor zaangażowany jest również w sesje motion-capture. Reeves to odtwórca głównej roli w trylogii Matrix, serii John Wick oraz w filmie Johnny Mnemonic. Studio CD Projekt RED podczas prezentacji udostępniło również filmowy zwiastun, który - poza spojrzeniem na fabułę - ujawnia postać Johnnego Silverhanda.

Gra bije rekordy popularności. Już w pierwszym dniu przedsprzedaży tytuł od CD Projekt RED znalazł się na pierwszym miejscu listy bestsellerów platformy Steam.

Oprócz CD Projekt na GPW notowani są też inni producenci gier komputerowych w tym: 11 bit studios, Playway, CI Games czy Ten Square Games.

Autor: tol / Źródło: PAP Biznes

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe