Z kraju

Duda wygrał, zagranica komentuje. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

Andrzej Duda nowym prezydentem. Komentarze zagranicznej prasy
TVN24 BiSAndrzej Duda nowym prezydentem. Komentarze zagranicznej prasy

Andrzej Duda wygrał - według sondaży - wybory prezydenckie. Jak wybór Polaków komentowany jest przez zagraniczne media? Jak na zwycięstwo kandydata PiS zareagowały rynki finansowe? Na te pytania będziemy szukali odpowiedzi w TVN24 Biznes i Świat.

Kandydat PiS Andrzej Duda będzie nowym prezydentem. W niedzielę w II turze wyborów prezydenckich uzyskał 52,0 proc. głosów, pokonując popieranego przez PO urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego (48,0 proc.) - wynika z sondażu Ipsos dla TVN24.

Zagraniczne komentarze

W TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy, jak wyborczą decyzję Polaków komentują zagraniczne media. Sprawdzamy również, jak na wynik wyborów zareagują rynki finansowe oraz inwestorzy na parkiecie w Warszawie.

Co z Ukrainą?

Co poza tym? Zdaniem tygodnika "Der Spiegel" Rosja nie planuje - wbrew temu, co twierdzą władze w Kijowie - nowej ofensywy w Donbasie, lecz wręcz przeciwnie - szuka wyjścia z konfliktu o Ukrainę. Podczas niedawnych rozmów USA-Rosja nie było mowy o Krymie. Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy pytać ekspertów, który ze scenariuszy jest bardziej prawdopodobny. Będziemy również rozmawiać o tym, czy jak zmieni się polska polityka zagraniczna, także wobec konfliktu na Ukrainie po zaprzysiężeniu nowego prezydenta.

Autor: msz//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości