Polska będzie musiała przyjąć imigrantów? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

PAP/EPACzy Polska będzie musiała przyjąć imigrantów?

Czy Polska będzie musiała przyjąć imigrantów? Czy budżetówka dostanie podwyżki? Z czego wynika sukces gry Wiedźmin 3? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi w TVN24 Biznes i Świat.

Komisja Europejska zamierza pod koniec maja zaproponować uruchomienie systemu rozmieszczania uchodźców w różnych krajach UE, aby złagodzić skutki fali imigracji w regionie Morza Śródziemnego - poinformował w środę wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

Co z uchodźcami?

Według wstępnych wyliczeń Polska miałaby przyjąć ok. 960 uchodźców z obozów poza Unią, ale także blisko 6 proc. uchodźców, którzy już przybyli do państw na południu UE. Wstępnie rozważano rozdzielenie pomiędzy wszystkie kraje UE 20 tys. uchodźców. W TVN24 Biznes i Świat będziemy się zastanawiać, czy Polska będzie musiała przyjąć imigrantów? A ekspertów zapytamy, czy plany KE są najlepszym rozwiązaniem problemu próbujących się dostać do Europy uchodźców. Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy również rozmawiać o decyzji władz Malezji, które odmówiły przyjęcia dwóch łodzi z łącznie 800 imigrantami z Bangladeszu i Birmy. Szacuje się, że na morzu w regionie na ratunek czeka ok. 6 tys. uchodźców.

Niższy VAT?

Komisja Europejska zaleciła w środę zdjęcie z Polski procedury nadmiernego deficytu, która obowiązywała od 2009 r. Oznacza to, że na horyzoncie pojawia się możliwość zwiększenia wydatków budżetowych, choć odradza to większość ekspertów. W TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiać się, czy rekomendacja KE oznacza, że rząd obniży podatek VAT, a urzędnik Kowalski dostanie wyższa pensję? A przynajmniej w roku wyborczym usłyszy obietnice podwyżki?

Co oznacza wyjście z procedury nadmiernego deficytu? TVN24 BiS

Polski sukces

Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy również mówić o zbliżające się premierze gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Polska produkcja rzuciła świat na kolana. Zagraniczne media twierdzą wręcz, że to jedna z najlepszych gier na świecie. W TVN24 Biznes i Świat prezesa CD Projekt zapytamy z czego wynika sukces polskiej gry.

Premiera Wiedźmina 3 już 19 majaTVN24 BiS

Autor: red/ / Źródło: tvn24bis.pl,

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA