Rosja rozpocznie regularną wojnę? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


Rosja rozpocznie regularną wojnę już pod koniec kwietnia? Czym martwią się Rosjanie? Na czym polega rewolucja w rozliczeniach podatkowych? Na te pytania odpowiadamy dziś na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Rosja może rozpocząć regularną wojnę pod koniec kwietnia lub w maju - ostrzega Jurij Łucenko. Lider prezydenckiej frakcji w ukraińskiej Radzie Najwyższej powołuje się na dane wywiadowcze.

W TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiać się czy słowa Łucenki mogą stać się faktem oraz jak w takiej sytuacji powinny zachować się kraje Unii Europejskiej. Ekspertów będziemy pytać też, czy w związku z tym Polacy mogą czuć się bezpieczni i co nam grozi, gdy dojdzie do eskalacji konfliktu na Ukrainie.

Blokada?

Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy również mówić o tym, że Rosja oskarża Ukrainę o wprowadzenie blokady Donbasu i terenów opanowanych przez prorosyjskich separatystów. Zdaniem Moskwy to naruszenie uzgodnionych w Mińsku porozumień rozejmowych.

Wraz z ekspertami przyjrzymy się również najnowszym badaniom Centrum Lewady. Wynika z nich, że wojna jest poza świadomością Rosjan. Mniej niż co trzeci (28 proc.) z nich martwi się konfliktem na Ukrainie. Trzy razy więcej osób (83 proc.) wskazuje, że niepokoi się wzrostem cen.

Rewolucja PIT

W TVN24 Biznes i Świat pokażemy też na czym będzie polega cyfrowa rewolucja w rozliczeniach podatkowych. Teraz to fiskus wypełnił za nas PIT-y. Rozliczenie staje się łatwiejsze, ale jest kilka pułapek. Jakich? Wyjaśnimy.

Co z Izraelem?

Na antenie TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy kto ma największe szanse na wygraną w wyborach parlamentarnych w Izraelu. Najbliższe wybory mogą zadecydować nawet o dalszych losach procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Będzie to de facto plebiscyt popularności premiera Benjamina Netanjahu, który rządzi w kraju nieprzerwanie od siedmiu lat i prowadzi twardą politykę wobec Palestyńczyków.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS