Co stanie się z rublem i złotym? Marek Belka o 20.30 w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

Gościem Jolanty Pieńkowskiej będzie prezes NBP Marek Belka

Po podniesieniu stóp procentowych, rubel powoli zaczyna się umacniać. W piątek za jednego dolara płaciliśmy 59 rubli. Dzisiaj o godzinie 10.20 kurs rubla wobec dolara wynosił 57 rubli za dolara. Czy sytuacja rubla odbije się na polskim złotym? Gościem Jolanty Pieńkowskiej w programie "Świat" będzie Prezes NBP Marek Belka. Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat pokażemy też jak działają hakerzy.

W tym roku rosyjska waluta straciła ponad 45 proc. wobec dolara. Kilka dni temu kurs na tej parze walut spadł do poziomu blisko 80 rubli za jednego dolara. Według Bloomberga rubel ma w 2014 roku najgorsze wyniki spośród 170 walut świata.

Royal Bank of Scotland pisze, że w każdej chwili krach na rublu może zacząć źle wpływać na waluty krajów sąsiednich i w tym kontekście wymienia forinta i złotego. Jak sytuacja w Rosji przełoży się na Polską gospodarkę? Jaką przyszłość czeka Rosję? Rubel szuka swojego miejsca w szeregu.

Piątek przyniósł kontynuację wyprzedaży złotego, w związku z czym nasza waluta dalej traciła na wartości. Ok. godz. 18 za euro trzeba było zapłacić ponad 4,26 zł, za dolara ponad 3,48, a za franka szwajcarskiego - ponad 3,54 zł.

Dzisiaj za jednego dolara o godz. 11. płacono 3,47 zł. A za jednego franka szwajcarskiego 3,54 zł. Natomiast za jedno euro 4,25 zł. Nadal polska waluta traci na wartości.

O 20.30 Marek Belka prezes NBP odniesie się do sytuacji rubla i złotego.

“Świat Technologii”

W ciemnych zakamarkach Internetu kupić można wszystko - nawet zamach hakerski, taki jak ten, którego doświadczyło ostatnio Sony Pictures. Jak działają hakerzy pokażemy dzisiaj w Świecie Technologii o 21:00.

"Bilans"

O 21.30 Robert Stanilewicz podsumuje rynkowe wydarzenia w Polsce i na świecie. Gościem programu będzie doradca inwestycyjny Alfred Adamiec.

"24 godziny"

Z kolei w programie "24 godziny" skomentujemy najważniejsze wydarzenia dnia. Gośćmi programu będą Jacek Żakowski z tygodnika “Polityka” oraz Agaton Koziński z “Polski The Times”.

Autor: pp / Źródło: tvn24bis.pl, PAP