Świat reaguje na groźby Putina. Oglądaj TVN24 BiŚ

Z kraju


W środę w TVN24 Biznes i Świat pokażemy jak śwait reaguje na groźby Władimira Putina. Wśród tematów też hakerzy i plan inwazji na Ukrainę oraz targi lotnicze w Paryżu. Naszym gościem będzie nowy minister skarbu Andrzej Czerwiński.

Putin grozi

Rosyjski prezydent Władimir Putin ostrzegł we wtorek, że Rosja będzie zmuszona skierować swoją broń przeciwko krajom zagrażającym jej terytorium. Wyraził zaniepokojenie systemem przeciwrakietowym w pobliżu rosyjskich granic. - Jeśli ktokolwiek zagrozi terytorium Rosji, wycelujemy swoją broń na te kraje, z których zagrożenie pochodzi - ostrzegł. W TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się reakcjom na słowa rosyjskiego przywódcy.

Hakerzy i plan inwazji

Wśród środowych tematów też hakerzy i plany ataku na Ukrainę. Możliwe rozmieszczenie przez USA ciężkiej broni w Europie Wschodniej to odpowiedź na działania rosyjskich wojskowych, którzy opracowali plan szybkiej inwazji na lewobrzeżną Ukrainę – oświadczył we wtorek doradca szefa ukraińskiego MSW. Anton Heraszczenko powołuje się na wykradzione przez hakerów dokumenty powstałe w sztabie Zachodniego Okręgu Wojskowego Rosji. Wynika z nich, że wojska rosyjskie miałyby zająć obszar na lewym brzegu Dniepru w ciągu 15 dób.

Nowy minister

W środę gościem TVN24 Biznes i Świat będzie nowy minister skarbu Andrzej Czerwiński. Jakie ma plany na najbliższe miesiące, co jest jego priorytetem. To i inne pytania do ministra już o 10.00.

Technologicznie

Jesteśmy też w Paryżu, gdzie trwa 51. międzynarodowy salon lotniczy. Salon Le Bourget organizowany jest co dwa lata, na zmianę z brytyjskim salonem Farnborough.

Wizowy problem

Departament Stanu USA wydał w nocy z poniedziałku na wtorek oświadczenie o "problemach technicznych z systemem wizowym". Bardzo wyczerpująca informacja o kłopotach skierowana do osób obecnie starających się o wizy wyjazdowe do USA, a także do amerykańskich obywateli podróżujących za granicę wskazuje, że problem jest poważny. Nie wiadomo, kiedy zostanie rozwiązany, i co jest jego przyczyną. - Rozumiem problemy osób wyjeżdżających do USA, ale w naszym świecie wszystko zależy od sieci komputerowych - powiedział w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat Daniel Gedacht z konsulatu USA w Warszawie. My pytamy, czy będą odszkodowania za takie zamieszanie.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat