Węgry budują mur przed imigrantami. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

TVN24 BiSCo dziś w TVN24 Biznes i Świat?

Czy Węgry zatrzymają napływ imigrantów budując mur na granicy z Serbią? Co ważnego na Forum Gospodarczym w Petersburgu? Czy dojdzie do przełomu w negocjacjach z Grecją? Na te pytania będziemy dziś szukać odpowiedzi na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Węgierski rząd zdecydował, że zamknie granicę z Serbią ze względu na napływ nielegalnych imigrantów oraz rozpocznie budowę czterometrowego ogrodzenia wzdłuż 175-kilometrowej granicy z tym krajem.

Węgry budują mur

Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy rozmawiać o decyzji węgierskiego rządu. Ekspertów zapytamy, co zrobić, aby imigranci przestali być solą w oku Europejczyków.

Rosyjskie Davos

Dziś otwarcie 19. Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu, w którym weźmie udział około 7,5 tys. biznesmenów, bankierów, ekonomistów, politologów, publicystów, polityków i przedstawicieli rządów ze 114 krajów. Petersburskie forum to najważniejsze takie spotkanie w Rosji. Nieoficjalnie nazywane jest "rosyjskim Davos". W piątek z jego trybuny wystąpi prezydent Władimir Putin. Na antenie TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy, którzy przedstawiciele ważnych europejskich firm pojawią się w Petersburgu. Ekspertów zapytamy też o wpływ zachodnich sankcji na biznesowe relacje z Rosją.

Szczyt NATO

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg spotka się dziś z prezydentem Bronisławem Komorowskim, a następnie z prezydentem elektem Andrzejem Dudą.

W TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się co oznacza wizyta Stoltenberga w Warszawie. Będziemy również rozmawiać o planowanym na przyszły rok szczycie NATO w stolicy Polski.

Co z Grecją?

Dziś w Luksemburgu spotkają się ministrowie finansów państw strefy euro. Głównym tematem będzie sytuacja Grecji i negocjacje dotyczące odblokowania ostatniej raty pomocy finansowej dla tego kraju. Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiać się, czy jest szansa na porozumienie oraz co dla Unii Europejskiej może oznaczać wyjście Aten z eurolandu.

Autor: red/ / Źródło: tvn24bis.pl,

Źródło zdjęcia głównego: European Commision