Nowy tydzień. Bezrobocie, przemysł i stopy procentowe

Z kraju

shutterstock.comCo czeka nas w nowym tygodniu?

W nowym tygodniu czekamy na kolejne ważne dane z polskiej i europejskiej gospodarki. O terminach powinni pamiętać przedsiębiorcy.

Poniedziałek

W poniedziałek poznamy dane dotyczące indeksu PMI dla przemysłu m.in. Australii, Japonii, Chin, Szwajcarki, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, strefy euro oraz Polski. Dowiemy się również o najnowszym stanie dochodów i wydatków Amerykanów.

Wtorek

We wtorek poznamy dane za czerwiec z Australii dotyczące sprzedaży detaliczne oraz bilansu handlu zagranicznego. Dowiemy się też, jaka będzie decyzja tamtejszego banku centralnego ws. wysokości stóp procentowych. Ważne dane za czerwiec nadejdą też ze Stanów Zjednoczonych. Inwestorzy powinni czekać na wieści dotyczące zamówień w przemyśle oraz zamówień na dobra trwałego użytku.

Środa

W środę poznamy ważne dane dotyczące indeksu PMI dla usług m.in. Australii, Chin, Francji, Niemiec, strefy euro, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Dowiemy się też ile w lipcu wynosiła informacja w Szwajcarii, a także jak wyglądała czerwcowa sprzedaż detaliczna w strefie euro.

Czwartek

W czwartek znów ważne dane z Australii. Tym razem będą dotyczyły stopy bezrobocia i zmian w zatrudnieniu w lipcu. Dowiemy się również jak wygląda aktualna sytuacja dotycząca produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii. Bank Anglii zdecyduje tęż o wysokości sierpniowych stóp procentowych.

Piątek

Na koniec tygodnia pracy dowiemy się ile wniosła w lipcu stopa bezrobocia, płaca godzinowa i zatrudnienie w sektorze pozarolniczym w Stanach Zjednoczonych. Natomiast w Europie poznamy dane dotyczące niemieckiego i francuskiego bilansu handlu zagranicznego oraz produkcji przemysłowej.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE KALENDARIUM TVN24BIS.PL

Autor: red/ / Źródło: tvn24bis.pl,

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com