Co czeka nas w nowym roku i dokąd zmierza Rosja? Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

TVN24 BiSCo wydarzy się w 2015 roku?

Dziś ostatni dzień 2014 roku. W TVN24 Biznes i Świat będziemy podsumowywać najważniejsze wydarzenia na świecie i w gospodarce. Przyjrzymy się również zmianom w kredytach hipotecznych, a także przeanalizujemy protesty w Moskwie, do których doszło wczoraj po ogłoszeniu skazującego wyroku na rosyjskim opozycjoniście Aleksieju Nawalnym.

Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy podsumowywać najważniejsze wydarzenia na światowych rynkach finansowych. Przypomnimy również, co w kończącym się dziś roku wpływało na najważniejsze gospodarki. Ekspertów zapytamy też, jaki ich zdaniem będzie nowy 2015 rok. Kończący się rok autorsko podsumował też Rafał Hirsch. CZYTAJ WIĘCEJ.

Co w Rosji?

Wczoraj kilka tysięcy osób brało udział w demonstracji przed Kremlem, na którą nie było zezwolenia władz. Rosjanie wyszli na ulice kilka godzin po wyroku dla Aleksieja Nawalnego. Opozycjonista został skazany na 3,5 roku więzienia w zawieszeniu za zagarnięcie pieniędzy firmy Yves Rocher. 38-letni Nawalny to adwokat, bloger i bojownik z korupcją - to także jeden z przywódców protestów w Moskwie w 2012 roku przeciwko powrotowi Putina na Kreml. We wrześniu 2013 roku Nawalny uczestniczył w wyborach mera Moskwy, ustępując tylko obecnemu merowi Siergiejowi Sobianinowi. Pod koniec października Aleksiej Nawalny powiedział, że zamierza kontynuować walkę z reżimem Putina. Od lutego opozycjonista znajduje się w areszcie domowym obowiązującym go do 15 lutego 2015 roku. Na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy rozmawiać o wczorajszych protestach. Ekspertów zapytamy, czy to początek rosyjskiego Majdanu, jak chcieliby tamtejsi opozycjoniści, czy też tylko jednorazowa akcja, która nie będzie miała większego znaczenia dla władz na Kremlu.

Zmiany w hipotecznych

W TVN24 Biznes i Świat powiemy również, co w nowym roku zmieni się w kredytach hipotecznych. Szczegóły o godz. 13:40 wyjaśni ekspert Michał Krajkowski z DK Notus.

Nawalny skazany. Protesty w RosjiTVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA