Opony zimowe znanej firmy z uszkodzeniami. Ostrzeżenie

Z kraju

Kiedy zmienić opony?TVN Turbo
wideo 2/4

Goodyear powiadomił prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre opony zimowe wyprodukowane w fabryce w Dębicy mogą posiadać uszkodzenia w obrębie stopki. W efekcie, z upływem czasu ciśnienie w nich może się zmniejszać.

Jak czytamy w komunikacie urzędu, chodzi o niektóre opony zimowe 185/60R14 82T Dębica Frigo 2 M+S, wyprodukowane w okresie od 34 do 37 tygodnia tego roku w fabryce w Dębicy.

Opony podlegające wycofaniu można zidentyfikować za pomocą numeru DOT A5F8MN1R3417, A5F8MN1R3517, A5F8MN1R3617 lub A5F8MN1R3717, który znajduje się na ścianie bocznej opony.

Jaka usterka

UOKiK wyjaśnia, że z upływem czasu ciśnienie w uszkodzonej oponie może się zmniejszać. Uszkodzenie nie jest jednak widoczne bez zdjęcia opony z obręczy.

Opony podlegające kampanii zostaną nieodpłatnie wymienione na nowe. Dodano, że szczegółowych informacji związanych z kampanią udziela Firma Oponiarska Dębica S.A.

Urząd wskazuje, że komunikat "nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów, ale stanowi realizację obowiązków producenta".

O firmie

Firma Oponiarska Dębica S.A. to wiodący na polskim rynku producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company, który poprzez Goodyear S.A. z siedzibą w Luksemburgu posiada ok. 81,4 proc. kapitału zakładowego Spółki. Jak czytamy na stronie, Firma Oponiarska Dębica S.A. jest największym w Europie i jednym z największych na świecie zakładów koncernu Goodyear. Zatrudnionych jest w nim blisko 2900 pracowników.

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock