Christian Anting nowym członkiem zarządu Grupy TVN

Z kraju

mat. prasoweChristian Anting nowym członkiem zarządu TVN

Grupa TVN SA powiększa skład zarządu i powołuje do niego Christiana Antinga ze skutkiem natychmiastowym - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie. Anting będzie odpowiedzialny za segment Digital & e-Commerce.

W ramach swojej funkcji Anting będzie odpowiedzialny za wszystkie działania spółki w zakresie Digital & e-Commerce, w tym za usługi Online Entertainment i OTT, e-Commerce i Retail oraz za TVN Ventures, część grupy zajmującą się przedsięwzięciami cyfrowymi.

Zakres jego obowiązków ma też obejmować działania związane z dystrybucją międzynarodowych kanałów grupy, w tym iTVN i iTVNExtra.

Wiele sukcesów i doświadczenie

- Christian ma na swoim koncie wiele sukcesów, zarówno w TVN, jak i innych przedsięwzięciach w obszarze rynku cyfrowego. Jego doświadczenie z pewnością będzie świetnym wzmocnieniem i wsparciem działań naszego zarządu. W miarę jak TVN umacnia się na wiodącej pozycji na rynku VoD (wideo na żądanie), kształtowanie działań w zakresie Digital i e-Commerce na poziomie zarządu pozwoli naszym zdaniem na dalsze przyspieszenie rozwoju i wzmocnienie naszej pozycji rynkowej - powiedział Markus Tellenbach, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny TVN.

- Cieszę się, że dołączyłem do zarządu i mam nadzieję, że moja wiedza i doświadczenie wniosą dodatkową wartość - powiedział Anting.

Christian Anting dołączył do Grupy TVN w 2010 r. jako wiceprezes zarządu należącej do TVN płatnej platformy telewizyjnej Telewizja n. Po fuzji Telewizji n i Canal Plus Cyfrowy SA przyjął funkcję wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za produkty i politykę programową będącej wynikiem połączenia platformy n+. W 2014 r. Anting został wybrany na stanowisko dyrektora strategicznego (CSO) oraz dyrektora zarządzającego Digital i e-Commerce Grupy TVN. Przed dołączeniem do Grupy TVN, w latach 2007-2010 Christian Anting piastował funkcje kierownicze w Convers Media w Zurychu, a w latach 2001-2006 w SBS Broadcasting w Londynie, Amsterdamie i Sztokholmie. Uprzednio zajmował kierownicze stanowiska u niemieckich operatorów płatnej telewizji – DF1, Premiere (obecnie Sky Deutschland) i Kirch Group.

Christian Anting ukończył studia na kierunku Ekonomia i Finanse na Uniwersytecie Augsburskim.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe