Seria suplementu diety wycofana ze sprzedaży. "Nie należy spożywać produktu"

Z kraju

Inspekcja Handlowa skontrolowała suplementy dietytvn24bis
wideo 2/36

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży jednej serii suplementu diety - chlorella w tabletkach. Produkt jest najbogatszym znanym źródłem chlorofilu.

"W próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne na poziomie przekraczającym ponad 30-krotnie najwyższą dopuszczalną zawartość" - czytamy w uzasadnieniu do decyzji.

Suplement diety wycofany ze sprzedaży

Chodzi o suplement diety "chlorella sprasowana alga słodkowodna tabletki 100 g" o numerze partii:

- 07/2020/CHT, data minimalnej trwałości: 31.07.2020.

Dystrybutorem jest firma AURA Herbals Jarosław Paul.

GIS poinformował, że firma "zobowiązała się do poinformowania odbiorców o wycofaniu z obrotu oraz o konieczności dokonania zwrotu suplementu diety". Jak dodano, "nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu".

Komunikat w tej sprawie zamieściła na swojej stronie także firma Aura Herbals. "Ze względu na bezpieczeństwo konsumentów oraz utrzymanie najwyższych standardów jakości zdecydowaliśmy się wycofać z rynku produkt 'Chlorella tabletki 400 szt. (100g)" - czytamy. "Prosimy o sprawdzenie numeru partii w posiadanym przez siebie produkcie oraz jego zwrot do sklepu, w którym został dokonany zakup. Otrzymają państwo zwrot pieniędzy" - wskazali przedstawiciele firmy.

Dodatkowo, w przesłanej nam odpowiedzi, poinformowano, że firma skontaktowała się już z klientami hurtowymi "w celu przekazania odpowiednich informacji i wyłączenia ze sprzedaży produktu". "Do każdego z klientów hurtowych został wysłany kurier w celu odebrania wadliwej partii produktu" - dodali przedstawiciele Aura Herbals.

Chlorella jest źródłem witaminy B12, niezbędnej w diecie wegańskiej.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl