TVN24 Biznes | Z kraju

Produkt wycofywany z obrotu. "Podwyższone ryzyko dla zdrowia"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Partia chipsów bananowych wycofana z obrotu
Partia chipsów bananowych wycofana z obrotu

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z obrotu partii chipsów bananowych marki Bakalland. "W próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu benzo(a)pirenu" - czytamy w komunikacie.

GIS podał w komunikacie, że "zgodnie z oceną ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny spożycie przedmiotowego produktu wiąże się z podwyższonym ryzykiem dla zdrowia konsumentów". Dlatego - jak dodano - "nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu".

Ostrzeżenie publiczne dotyczy chipsów bananowych, 250 g, o numerze partii: 5E.1903.53. Data minimalnej trwałości: 09.2020.

ZOBACZ ZDJĘCIE PRODUKTU

Wycofanie z obrotu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej wydał decyzję administracyjną nakazującą wycofanie wskazanej partii produktu z obrotu handlowego. "Ponadto pobrane zostały urzędowe próbki innych partii wyprodukowanych z tego samego surowca co partia kwestionowana w celu przebadania w kierunku wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych" - czytamy w komunikacie.

Inspektorat wskazał, że firma Bakalland po otrzymaniu decyzji nakazującej wycofanie wskazanej partii niezwłocznie wszczęła procedurę wycofania z obrotu handlowego kwestionowanej partii produktu.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości