Podszywają się pod bank i kuszą. "Złośliwa kampania"

Z kraju

ShutterstockTo nie pierwsze ostrzeżenie dotyczące banku, które pojawia się w ostatnim czasie

Oszuści podszywają się pod Bank Millennium - alarmuje CERT Polska. Przestępcy podają informację o fałszywej kampanii banku z atrakcyjną ofertą. Ich celem jest kradzież loginu i hasła.

"Uwaga! Informujemy o złośliwej kampanii podszywającej się pod Bank Millennium prowadzonej na Facebooku poprzez reklamy. Oferta jest atrakcyjna, bo za stan konta powyżej 5000 PLN bank zobowiązuje się wypłacić 900 PLN. Atak ma na celu przejęcie loginu i hasła" - poinformował na Twitterze CERT Polska.

CERT Polska został powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w internecie. Zespół działa w strukturach państwowego instytutu badawczego Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK).

Kolejne ostrzeżenie

To nie pierwsze ostrzeżenie dotyczące banku, które pojawia się w ostatnim czasie.

W tym tygodniu PKO BP informował o działaniach oszustów, którzy podszywają się pod bank, wysyłając fałszywe maile. "Przestępcy rozsyłają fałszywe maile, udające potwierdzenia transakcji. Treść maila nakłania do otwarcia załącznika, a jego uruchomienie instaluje złośliwe oprogramowanie" - podał w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej PKO Bank Polski.

W listopadzie Santander Bank Polska ostrzegał klientów przed oszustami podszywającymi się pod bank. Przestępcy wysyłali klientom SMS-y, wskazujące na konieczność dokonania opłaty.

Wcześniej informowaliśmy o ostrzeżeniu wydanym przez ING Bank Śląski. "Możesz otrzymać SMS-a, którego nadawca podszywa się pod nasz bank lub inną instytucję finansową. W SMS-ie znajduje się informacja, że ktoś wysłał Ci przelew na telefon, kod, kwota oraz link do odbioru pieniędzy" - mogliśmy przeczytać w komunikacie na stronie.

Przed oszustami, wysyłającymi wiadomości ze złośliwym oprogramowaniem, ostrzegał także mBank.

Uwaga! Informujemy o złośliwej kampanii podszywającej się pod @BankMillennium prowadzonej na Facebooku poprzez reklamy. Oferta jest atrakcyjna, bo za stan konta powyżej 5000 PLN bank zobowiązuje się wypłacić 900 PLN. Atak ma na celu przejęcie loginu i hasła. Podajcie dalej!

Autor: mp / Źródło: tvn24bis

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock