Paliwo za 5 zł to już norma. Taniej raczej nie będzie

Z kraju

JirkaF / PixabayIle zapłacimy za paliwo?

Ceny paliw na przełomie czerwca i lipca, zgodnie z oczekiwaniami, rosły w kierunku 5 złotych. W tym tygodniu na części stacji cena bezołowiowej "95" była droższa nawet o 10 groszy na litrze niż tydzień temu, a w skali całego kraju odnotowano wzrost średnio o 3 grosze na litrze - oceniają analitycy BM Reflex. Podobnie średnio o 3 grosze na litrze wzrosły ceny benzyny bezołowiowej 98. Z kolei jednogroszowy spadek odnotowaliśmy jednakowo dla diesla i LPG.

Aktualnie za paliwo płacimy: benzyna bezołowiowa 95 - 4,98 zł (+3 gr/l), benzyna bezołowiowa 98 – 5,22 zł (+3 gr/l), olej napędowy – 4,71 zł (-1 gr/l), LPG – 1,87 zł (-1 gr/l).

"W przyszłym tygodniu musimy liczyć się ponownie z dużą dynamika zmian cen ropy, co w konsekwencji przełoży się na zmiany na krajowym rynku hurtowym. Czy te wpłyną na poziom cen na stacjach? Nie powinny, ale jeśli w I połowie przyszłego tygodnia ceny w hurcie będą gwałtownie rosły to wzrośnie ryzyko podwyżek cen na stacjach, ale tym razem podrożeć może zarówno benzyna jak i olej napędowy" - podkreśla BM Reflex.

I dodaje, że najmniej zagrożone podwyżkami są ceny autogazu i tak niższe niż przed rokiem o ponad 24 proc. Ceny pozostałych paliw są także niższe niż prze rokiem: benzyna o ponad 9 proc., a olej napędowy o ponad 12 proc.

Średnie ceny paliw w województwach BM Reflex

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: JirkaF / Pixabay