Na stacjach najtaniej od kilku miesięcy

Z kraju

Jak sprawdzić przebieg samochodu?tvn24
wideo 2/6

Za olej napędowy i benzynę bezołowiową 95 zapłacimy w najbliższym tygodniu w okolicach pięciu złotych za litr - wynika z prognoz analityków. Jak wskazano, benzyna jest obecnie najtańsza od kwietnia tego roku, natomiast olej napędowy od lutego.

Aktualnie średnia krajowa cena benzyny bezołowiowej 95 to 5,06 złotego za litr, co oznaczało spadek o 3 grosze za litr w ostatnim tygodniu. Za olej napędowy trzeba zapłacić średnio 4,99 złotego za litr - spadek o 2 grosze, natomiast za autogaz - 1,97 złotego za litr.

Zdaniem ekspertów portalu e-petrol rynek międzynarodowy może wprawdzie zareagować zwyżkami cen ropy w reakcji na uderzenie huraganu Dorian w USA, jednak "na razie dla polskich kierowców prognozy pozostają niezmienne" i nie należy spodziewać się dynamicznych zmian.

Ceny

Z prognozy e-petrol wynika, że w okresie między 2 i 6 września 2019 można się spodziewać, iż średnia cena benzyny 98-oktanowej lokować się będzie między 5,32 i 5,43 złotego za litr.

"W przypadku Pb95 przewidujemy utrzymanie się prognozowanych w minionym tygodniu cen 4,99-5,11 złotego za litr. W przypadku oleju napędowego mamy również niewielką zmienność nastrojów – cena ON wyniesie 4,97-5,09 złotego za litr" - dodano.

Prognozy dla autogazu są podobne, jak przed tygodniem, "cena tego paliwa wyniesie 1,95-2,03 zł za litr" - podano.

Według BM Reflex "patrząc na spadające marże detaliczne przy obserwowanym wzroście hurtowych cen paliw, wszystko wskazuje na to, że wkrótce w kraju zarówno za olej napędowy jak i benzynę Pb95 zapłacimy poniżej pięciu złotych za litr".

Autor: mb//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock