Ceny benzyny i autogazu bez zmian. Tanieje olej napędowy

Z kraju

tvn24Średnie ceny paliw na stacjach w Polsce niemal bez zmian - wynika z najnowszego zestawienia BM Reflex

Średnie ceny paliw na stacjach w Polsce niemal bez zmian - wynika z najnowszego zestawienia BM Reflex. W porównaniu do ubiegłego tygodnia bez zmian pozostaje cena benzyny bezołowiowej 95, o grosz drożeje benzyna bezołowiowa 98. O dwa grosze tanieje za to olej napędowy.

Gdzie najtaniej?

Za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy średnio 4,67 zł, benzyny bezołowiowej 98 - 4,88 zł, oleju napędowego - 4,60 zł/l, autogazu - 1,98 zł/l.

Mimo utrzymującej się na podobnym poziomie krajowej średniej, w niektórych województwach obserwujemy spore wahania cen paliw.

Największy spadek cen wystąpił w województwie lubuskim i świętokrzyskim, gdzie średnio benzyny potaniały o 2-6 groszy na litrze, a olej napędowy średnio o 1-2 grosze na litrze.

Natomiast w niektórych województwach zaobserwowaliśmy wzrost cen, największy na Mazowszu. Tu średnio o nawet o 12 groszy wzrosły ceny benzyny bezołowiowej 98, zaś o grosz ceny benzyny bezołowiowej 95.

Wzrost zapasów

Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 10,95 mln baryłek, czyli 2,3 proc., do 482,39 mln baryłek - poinformował w środę amerykański Departament Energii. To najwyższy poziom zapasów ropy w USA od kiedy rozpoczęto publikację danych na ten temat w 1982 r.

Autor: mb / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: