Cztery osoby zatrzymane. Śledczy: oszukali państwo na ponad 7 mln złotych

Z kraju

CBŚPCBŚP rozbiła grupę wyłudzającą podatek VAT

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego z Suwałk zatrzymali cztery osoby. Jak wynika z ustaleń śledczych, zatrzymani wyłudzili blisko 7,5 mln zł podatku VAT i tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą specjalizująca się w wyłudzaniu VAT i "praniu" pieniędzy.

Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

Wyłudzenia VAT

Jak ustalili śledczy, osoby zaangażowane w ten proceder oszukały Skarb Państwa na blisko 7,5 mln zł, poprzez składanie zaniżonych deklaracji podatku VAT. Ponadto, poprzez wystawianie fikcyjnych faktur, oszuści zalegalizowali około 16 mln zł. - Zatrzymani zajmowali się nielegalnym procederem polegającym na fikcyjnym obrocie śrutą sojową, rzepakową i słonecznikową oraz innymi produktami pochodzenia roślinnego - poinformował Polską Agencję Prasową kom. Rafał Szymański z zespołu prasowego CBŚP. Dodał, że śledztwo ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie. Funkcjonariusze CBŚP, wraz z przedstawicielami organów podatkowych z Wrocławia, zabezpieczyli dokumentację finansowo-księgową na użytek prowadzonych kontroli skarbowych wobec spółek uczestniczących w tych karuzelach podatkowych.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP