Kolejne sklepy znanej polskiej sieci zmieniają szyld

Z kraju

Znana luksusowa marka ma kłopoty. Więc stawia na zapachymat. prasowe
wideo 2/4

Kolejny etap restrukturyzacji sieci Piotr i Paweł, która zmaga się z ogromnymi problemami. Trzy sklepy franczyzowe sieci będą działały teraz pod szyldem Carrefour.

Jak poinformował tvn24bis.pl rzecznik prasowy sieci Piotr i Paweł Aleksander Rosa, przejęcie części sklepów przez kolejnego branżowego inwestora, to "jeden z elementów planu restrukturyzacji sieci Piotr i Paweł, który konsekwentnie wdrażany jest przez zarząd spółki".

"Objęta postępowaniem sanacyjnym sieć intensywnie realizuje strategię przywrócenia rentowności wszystkich sklepów. Docelowy model zakłada pozostanie około 70 sklepów w upmarketowych lokalizacjach, istotnych dla Piotra i Pawła" - dodał.

Prezes sieci Marek Miętka podkreślił, że Piotr i Paweł nie znika z rynku. - Realizujemy plan pozyskując środki na finansowanie restrukturyzacji i przygotowując się do kluczowego okresu handlowego świąt Bożego Narodzenia - dodał.

Trzy nowe sklepy, które już wkrótce trafią pod szyld Carrefoura to: sklep w warszawskim Wilanowie (Al. Rzeczpospolitej), sklep w Konstancinie-Jeziornie, sklep w Katowicach (ul. Bażantów).

Przejęte sklepy są placówkami franczyzowymi poznańskiej sieci. Miętka podkreślił też, że trwają negocjacje dotyczące przejęcia kilku kolejnych sklepów z różnymi inwestorami.

Przypomnijmy, że pod koniec września, pięć sklepów Piotra i Pawła zostało przejętych przez Jeronimo Martins Polska i przemianowanych na Biedronki.

W tym samym miesiącu sieć musiała zamknąć kilka nierentownych sklepów. Kolejne dwa sklepy, które "nie osiągały zakładanych wyników", zamknięto w październiku.

Spore problemy

Sieć Piotr i Paweł zmaga się z problemami. Na początku września złożyła wniosek o ogłoszenie sanacji. Była to odpowiedź firmy na pojawiające się wnioski o ogłoszenie upadłości, które składali dostawcy sieci (postępowanie sanacyjne wstrzymuje możliwość ogłoszenia upadłości).

W połowie września sąd zatwierdził wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. "W ocenie zarządu wniosek ten daje realną perspektywę na normalne funkcjonowanie i rozwój firmy w przyszłości, w tym bieżące regulowanie zobowiązań" - komentowała wówczas spółka.

Postępowanie sanacyjne oznacza, że sieć przez rok będzie chroniona przed wierzycielami, ale musi na bieżąco spłacać aktualne zobowiązania.

Zgodnie z ustaleniami branżowego portalu wiadomoscihandlowe.pl, 10 września w sądzie znalazło się pięć wniosków: cztery dotyczące Piotr i Paweł S.A. oraz jedno dotyczące Grupy Kapitałowej Piotr i Paweł.

Ogólnopolska sieć handlowa Piotr i Paweł działa od 1990 roku. Współtwórcami firmy byli bracia Piotr i Paweł Wosiowie.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: piotripawel.pl