TVN24 Biznes | Z kraju

Partie sera Cahills Farm Cheeses wycofywane ze sprzedaży. Ostrzeżenie GIS

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Kilka partii sera Cahills Farm Cheeses wycofywanych z obrotu
TVN24 / GISKilka partii sera Cahills Farm Cheeses wycofywanych z obrotu

Kilka partii sera jest wycofywanych przez firmę Cahills Farm Cheeses. Powodem jest możliwa obecność bakterii Listeria monocytogenes - ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. Dodaje, że spożycie zanieczyszczonej żywności może doprowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Kilka partii seria Cahills Farm Cheeses wycofywanych z obrotu

Ostrzeżenie dotyczy produktów Irish cheddar with Irish Porter, Original Irish Whiskey, Red Wine, Original Irish Cream Liqueur, Wild Blueberries & Vodka o numerze partii od 21109 do 21141 włącznie. Termin przydatności do spożycia: od 24.08.2021 do 12.11.2021.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Producentem jest firma Cahills Farm Cheeses, Cork Road, Newcastle West, County Limerick, Ireland, IE1811EC. Ostrzeżenie dotyczy wszystkich dostępnych mas produktów.

Partie sera wycofywane z obrotu - dlaczego?

GIS podał, że producent niezwłocznie po otrzymaniu informacji o wykryciu obecności Listeria monocytogenes w jednej partii sera postanowił o wycofaniu również innych, powiązanych partii. Wszyscy odbiorcy zostali poinformowani o konieczności wycofania tych produktów. Proces ten monitorują organy urzędowej kontroli żywności.

GIS ostrzega, że nie należy spożywać produktów oznaczonych numerami partii wskazanymi w komunikacie. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu tych produktów należy skontaktować się z lekarzem.

Informacje na temat objawów związanych z zakażeniem Listeria monocytogenes zawarte są na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/gis/choroby-zakazne2 pod hasłem "LISTERIOZA".

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości