Produkt wycofany z obrotu. GIS: nie należy go spożywać

Autor:
ToL/dap
Źródło:
PAP
Szkodliwa chemia w owocach i warzywach. Alarmujące wyniki badań
Szkodliwa chemia w owocach i warzywach. Alarmujące wyniki badańTVN24
wideo 2/4
TVN24Szkodliwa chemia w owocach i warzywach. Alarmujące wyniki badań

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w poniedziałek ostrzeżenie publiczne dotyczące partii tartych buraczków. W produkcie stwierdzono pleśń, martwe szkodniki i odłamki szkła.

Chodzi o produkt "Buraczki wiórki", 290 g, wyprodukowane dla sieci Lewiatan przez P.P.H.U. "Frutico", Export-Import, Szczepan Stanik, ul. Leśna 11, 98-330 Nowe Gajęcice. Kwestionowana partia ma numer 15.07.2021/B i datę trwałości: 15.07.2021

GIS podkreśla, że nie należy spożywać produktu z partii wskazanej w komunikacieGIS

W związku ze skargą konsumenta Państwowa Inspekcja Sanitarna pobrała do analizy próbki produktu. W trzech z czterech pobranych próbek stwierdzono obecność pleśni, w dwóch z czterech próbek obecność zanieczyszczeń biologicznych (martwe, zasuszone szkodniki), natomiast w jednej z czterech próbek - obecność czterech odłamków szkła. Bezzwłocznie poinformowano właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego (PPIS) pełniącego nadzór nad zakładem produkcyjnym.

Wycofanie produktu

W poniedziałek przedstawiciele PPIS w Pajęcznie przeprowadzili kontrolę w P.P.H.U "FRUTICO", Eksport – Import, Szczepan Stanik, podczas której ustalono, że produkt pn. Buraczki wiórki, oznakowany numerem partii: 15.07.2021/B i datą minimalnej trwałości: 15.07.2021 wyprodukowano 15.07.2020 r. w ilości 6400 sztuk.

W produkcie stwierdzono pleśń, martwe szkodniki i odłamki szkłaGIS

Cała partia produktu została dostarczona do odbiorcy: Lewiatan Holding S.A. Jak wynika z komunikatu GIS, uruchomiono już procedurę wycofania kwestionowanego produktu z obrotu. Producent poinformował odbiorcę o konieczności pilnego wycofania partii z obrotu. Trwa dalsze postępowanie wyjaśniające. GIS napisał w komunikacie, że "nie należy spożywać produktu z partii wskazanej w komunikacie".

Autor:ToL/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości