Budki telefoniczne znikają z naszych ulic. Kiedyś było ich ponad 75 tysięcy

Z kraju

tvn24Budki znikają z polskich miast

Do końca roku pozostanie w Polsce tylko 5,5 tys. budek telefonicznych - poinformował tvn24bis.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, który jest operatorem automatów. Firma systematycznie usuwa budki z ulic od 2006 roku. - Klienci z nich nie korzystają, wolimy komórki - tłumaczy rzecznik.

W dobie wszechobecnej telefonii komórkowej Polacy niemal całkowicie stracili zainteresowanie budkami telefonicznymi. W związku z tym operatorowi nie opłaca się już konserwacja i utrzymywanie automatów.

Długotrwały proces

Jak poinformował tvn24bis.pl rzecznik Orange Wojciech Jabczyński proces usuwania budek telefonicznych z polskich ulic trwa już od 2006 roku. - Wtedy w całym kraju było ponad 76 tys. budek. W kolejnych latach zlikwidowaliśmy ponad 65 tys. sztuk. - mówi rzecznik. Jak dodaje, proces cały czas jest kontynuowany i do końca roku w naszym kraju pozostanie 5,5 tys. budek. - Automaty nie znikną przede wszystkim z niektórych szpitali, dworców, urzędów pocztowych i zakładów karnych - zapowiada Jabczyński.

Pytany dlaczego Orange usuwa budki, odpowiada krótko: "Klienci z nich nie korzystają. Zdecydowanie bardziej wolimy komórki, które mają już praktycznie wszyscy".

Budki znikają z polskich miasttvn24

Autor: tol/gry / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24