Pierwszy efekt Brexitu? Popularny przewoźnik zamyka stronę po polsku

Z kraju

Ceny biletów lotniczych pod lupą

Od wtorku język polski przestanie być dostępny, jako jeden z języków do wyboru, na stronie British Airways - czytamy w komunikacie na stronie przewoźnika.

Jak dodano, klienci z Polski będą mogli korzystać z dedykowanej strony z lokalnymi ofertami i zawartością w języku angielskim.

Obecnie odwiedzający stronę British Airways mają część opcji dostępnych w języku polskim. Jest to między innymi szybka wyszukiwarka lotów, hoteli oraz samochodów. Na stronie regularnie pojawiają się także artykuły po polsku.

Teraz jednak się to zmieni.

Jak czytamy bowiem na stronie przewoźnika, od 4 kwietnia język polski przestanie być dostępny jako jeden z języków do wyboru na stronie British Airways.

Redakcja tvn24bis.pl zapytała BA o to, dlaczego firma zrezygnowała z obsługi strony w języku polskim. Do momentu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.

O British Airways

British Airways to największe brytyjskie towarzystwo lotnicze. Zostało założone w 1924 roku jeszcze jako Imperial Airways. Pod obecną nazwą przewoźnik funkcjonuje od 1974 roku.

BA odbywa loty do lotnisk w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Karaibów, Bliskiego Wschodu, Azji Południowo-Wschodniej oraz Australii.

Siedzibą British Airways jest Londyn, a macierzystym lotniskiem Heathrow.

British Airways poinformował na swojej stronie internetowej o planowanych zmianachba.com

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia