Borowski: premier Szydło nie rozumie tego, co się dzieje w Europie

Z kraju

Borowski: premier nie rozumie tego, co się dzieje w EuropieTVN24 BiS
wideo 2/2

Pani premier nie rozumie albo nie chce zrozumieć istoty tego, co się dzieje w zachodniej Europie. Jeżeli w tak historycznym tonie wznosi okrzyki "Europo, wstań z kolan", to ja rozumiem, że za chwilę przedstawi jakieś propozycje - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS senator Marek Borowski.

W ubiegłym miesiącu premier Szydło podkreślała w Sejmie, że rząd nie zgadza się z "utopią niekontrolowanego otwarcia granic". W tym tonie kierowała też swój przekaz skierowany do elit politycznych w Europie.

- Mam odwagę zadać elitom politycznym w Europie pytanie: dokąd zmierzacie, dokąd zmierzasz, Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci - mówiła Szydło.

"W Wielkiej Brytanii nie ma uchodźców"

- Rzecz polega na tym, że uchodźcy nie mają tu nic to rzeczy - komentował Borowski. Te wszystkie zamachy, o których słyszymy i gdzie zamachowców ujęto albo zastrzelono, to okazało się, że to są obywateli rdzenni, urodzeni w tych krajach, którzy ulegli ideologii Państwa Islamskiego - powiedział Borowski.

Zaznaczył też, że "w Wielkiej Brytanii nie ma uchodźców".

"Rozmowa Poranka" w TVN24 BiS od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 7.15.

Autor: tol/gry / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 BiS