TVN24 Biznes | Z kraju

Kiedy można aktywować bon turystyczny? Wicepremier wyjaśnia

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris
Źródło:
TVN24 Biznes
Wicepremier o tym, kiedy można aktywować bon turystyczny
Wicepremier o tym, kiedy można aktywować bon turystycznyTVN24
wideo 2/4
TVN24Wicepremier o tym, kiedy można aktywować bon turystyczny

Już z piątku na sobotę będzie można aktywować bon turystyczny - powiedziała w czwartek wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że za pomocą bonu będzie można opłacić na terenie Polski między innymi wczasy, kolonie, obozy czy tak zwane zielone szkoły.

Podczas konferencji prasowej w Łazienkach Królewskich w Warszawie wicepremier powiedziała, że lista obiektów, które przyjmą płatności bonem, ukaże się w sobotę na stronie bonturystyczny.gov.pl.

Jak podała minister rozwoju, program ma być wsparciem dla rodzin i 6,5 mln beneficjentów oraz branży turystycznej, a jego szacunkowa wartość to 3,5 mld zł.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy powiedział z kolei, że do programu zapisało się już 5,5 tys, podmiotów, w których będzie można skorzystać z bonu turystycznego. - Cały czas zgłaszają się kolejne. Zachęcam do wypełniania oświadczeń na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - dodał.

Gut-Mostowy podkreślił też, że bon będzie można realizować także w tzw. sezonie niskim, kiedy ceny usług są niższe. - Pamiętajmy, że jest on ważny do końca marca 2022 roku - przypomniał.

Świadczenie w postaci bonu

Bony na platformie PUE ZUS będą mogli aktywować rodzice dzieci do 18. roku życia.

WSZYSTKO, CO TRZEBA WIEDZIEĆ O BONIE TURYSTYCZNYM >>>

Świadczenie w formie bonu turystycznego - zgodnie z ustawą - będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy "Rodzina 500 plus". Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością - dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Profil na PUE można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Po wejściu na PUE rodzice aktywują bon i otrzymają kod, za pomocą którego zapłacą podmiotowi turystycznemu. Kiedy zapłacą bonem, otrzymają potwierdzenie tej płatności SMS-em.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:kris

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości