"Pilna potrzeba". Powstanie nowa komórka organizacyjna do obsługi bonu turystycznego

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Prezes POT Robert Andrzejczyk o bonie turystycznym
Prezes POT Robert Andrzejczyk o bonie turystycznymTVN24
wideo 2/4
TVN24Prezes POT Robert Andrzejczyk o bonie turystycznym

W Polskiej Organizacji Turystycznej zostanie powołany oddział zamiejscowy do spraw obsługi i promocji bonu turystycznego 500 plus. Tak zakłada projekt rozporządzenia przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju.

Z informacji dostępnych na stronie Rządowego Centrum Legislacji wynika, że projekt rozporządzenia w środę trafił do uzgodnień. Ustawa o bonie turystycznym 500 plus wróciła do Sejmu. Senatorowie podczas posiedzenia na początku lipca wprowadzili poprawki rozszerzające bon także na emerytów i rencistów oraz dzieci tych rodziców, którzy pracują za granicą.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Bon turystyczny 500 plus

Zgodnie z ustawą szereg zadań związanych z Polskim Bonem Turystycznym będzie spoczywał na barkach Polskiej Organizacji Turystycznej. Chodzi między innymi o ustalanie prawa do świadczenia w formie bonu, prawa do dodatkowego świadczenia, odmowy przyznania w drodze decyzji administracyjnej czy rozstrzyganie w sprawie nienależnego pobrania świadczenia w formie bonu. Do zadań POT będzie również należało udostępnienie listy przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, którzy będą mieli prawo do przyjmowania płatności dokonywanych za pomocą bonów. Organizacja będzie również zajmowała się promocją bonu turystycznego.

Ministerstwo Rozwoju w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia wskazało, że "Polskiej Organizacji Turystycznej powierzono szereg nowych zadań związanych z zarządzaniem, obsługą i promocją bonu turystycznego, nieujętych dotychczas wśród zadań POT".

Według resortu żadna z obecnych komórek organizacyjnych POT "nie dysponuje odpowiednimi zasobami, kwalifikacjami, aby całościowo i skutecznie przejąć obsługę nowych zadań, powierzonych Polskiej Organizacji Turystycznej na mocy ustawy o Polskim Bonie Turystycznym".

Dlatego teraz mają zostać wprowadzone zmiany w statucie Polskiej Organizacji Turystycznej. Zgodnie z nimi zostanie powołana dodatkowa komórka organizacyjna przeznaczona wyłącznie do spraw związanych z bonem turystycznym. Oddział zamiejscowy będzie zajmował się jego obsługą i promocją.

ZOBACZ PROJEKT ROZPORZĄDZENIA

"Celem zapewnienia prawidłowego wykonania zadań, przewidzianych dla POT w ustawie o Polskim Bonie Turystycznym, zaistniała pilna potrzeba powołania nowej komórki organizacyjnej" - podkreśliło Ministerstwo Rozwoju.

W projekcie nie określono, ile osób będzie tworzyło nowy oddział. Wskazano jedynie, że będzie nim kierował dyrektor.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości