TVN24 Biznes | Z kraju

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Opublikowano listę miejsc, w których można płacić bonem

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Alina Dybaś-Grabowska o bonie turystycznym: kiełbasa wyborcza
Alina Dybaś-Grabowska o bonie turystycznym: kiełbasa wyborcza
wideo 2/7
Alina Dybaś-Grabowska o bonie turystycznym: kiełbasa wyborcza

Lista podmiotów przyjmujących płatności w formie bonu turystycznego została opublikowana przez Polską Organizację Turystyczną. Od 1 sierpnia rodzice mogą aktywować bon na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Na stronie bonturystyczny.gov.pl udostępniono specjalną wyszukiwarkę, za pomocą której można sprawdzić, czy w danym obiekcie można zrealizować płatność za pomocą bonu.

Podmioty turystyczne można znaleźć, wpisując uprzednio ich nazwę lub przeszukując listę po miejscowości planowanego odpoczynku.Jak wyjaśniono na stronie, lista podmiotów będzie aktualizowana o godz. 10.00 w dni robocze.

W czwartek POT informowała, że do programu zarejestrowało się 5891 podmiotów turystycznych. Od tego czasu ta liczba mogła jednak wzrosnąć.

Bon turystyczny

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym weszła w życie 18 lipca. Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500 plus im się nie należy.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością - dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Bon turystyczny można wykorzystać na terenie Polski (w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym), jednak nie we wszystkich przedsiębiorstwach. Rejestracja firm w programie Polski Bon Turystyczny wystartowała w ubiegłą sobotę. Na listę mogą się wpisać przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub organizują imprezy turystyczne na terytorium Polski.

Autor:mp/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości