Bogusław Kowalski nowym prezesem PKP

Z kraju

Shutterstock / TwitterO zmianach w PKP SA minister poinformował na Twitterze

"Dziś został powołany nowy Zarząd PKP SA Prezesem Zarządu został Bogusław Kowalski" - napisał w piątek na swoim profilu w serwisie Twitter minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Kowalski to były wiceminister transportu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

PKP SA poinformowało, że członkami zarządu spółki zostali Jarosław Kołodziejczyk i Mirosław Pawłowski. Jednocześnie został odwołany członek zarządu Jarosław Bator.

- Nowy zarząd przystępuje od dzisiaj do pracy, jest wiele spraw które wymagają pilnego rozwiązania – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

To kolejne zmiany w PKP wprowadzone przez szefa infrastruktury i budownictwa. W ubiegłym tygodniu Adamczyk odwołał z Rady Nadzorczej PKP wiceprzewodniczącego a także kilku jej członków, a nowym przewodniczącym Rady został Mirosław Chaberek.

Zmiany w spółce

Z Rady Nadzorczej odwołani zostali dotychczasowy wiceprzewodniczący Juliusz Engelhardt, a także jej członkowie: Cezary Szeliga, Piotr Stolarczyk, Magdalena Safjan, Radosław Leszek Kwaśnicki. W ich miejsce powołani zostali: Mirosław Chaberek, Mirosław Pawełczyk, Dariusz Wędzki. Pozostali członkowie Rady Nadzorczej - którzy nie zostali odwołani - to Jacek Barylski oraz Jan Lalik. Wcześniej z kierowania grupą PKP zrezygnowali prezes zarządu Jakub Karnowski i członek zarządu Piotr Ciżkowicz.

Autor: msz/ / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock / Twitter