Kto zdobędzie "biznesowego Oscara"? Relacja z gali dziś w TVN24 i TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

nagrodaprb.plLaureatów Nagrody im. Jana Wejcherta wręczono w Uffici Primo w Warszawie

Już dziś wieczorem poznamy laureatów tegorocznej Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. W tym roku do finału nominowanych zostało dziesięć osób. Uroczysta gala wystartuje o godz. 20.00 i będzie na żywo transmitowana w TVN24 i TVN24 Biznes i Świat. Relacja z wydarzenia także na tvn24.pl i tvn24bis.pl.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta to jedne z najbardziej prestiżowych nagród biznesowych w Polsce. Przyznawane są ludziom, którzy poprzez swoją działalność 
w sposób trwały i skuteczny zmieniają na lepsze otaczający nas świat. Osiągają to poprzez swoją działalność biznesową, naukową lub społeczną.

Zwycięzca każdej z trzech kategorii konkursowych otrzyma statuetkę autorstwa Alexandry Wejchert oraz 100 tys. zł nagrody pieniężnej.

Nominacje do IV edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta były przyjmowane od końca października ubiegłego roku. Z kilkuset zgłoszeń Kapituła Nagrody, pod przewodnictwem Dariusza Mioduskiego, wybrała finalistów w każdej kategorii. W tym roku jest ich aż dziesięciu, ponieważ dwóch kandydatów w kategorii "Sukces" uzyskało noty ex-aequo.

Finaliści nominowani do Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta: W kategorii "Sukces" • Leszek Gierszewski, Drutex S.A. - założyciel firmy, która zaczynała od produkcji siatek ogrodzeniowych, doniczek i gwoździ, a obecnie jest europejskim liderem branży stolarki okiennej. Produkuje ponad 5 tys. okien na dobę, zatrudnia ponad 2 tys. osób.

• Adam Góral, Asseco Poland S.A. - prezes największej polskiej firmy informatycznej liczącej się także na rynku globalnym. Notowana na giełdach w USA i Tel Awiwie grupa Asseco działa w ponad 40 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 17 tys. osób.

Leszek Gierszewski, Drutex S.A. nagrodaprb.pl/

• Jarosław Józefowicz, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. - wieloletni prezes firmy, która jest producentem artykułów higienicznych i medycznych (bella, happy, seni, eva natura) sprzedawanych poprzez 54 spółki w 17 krajach, gdzie w sumie zatrudnia 7,6 tys. osób.

Adam Góral, Asseco Poland SAnagrodaprb.pl/

• Igor Klaja, OTCF sp. z o.o. - twórca marki 4F i założyciel firmy będącej producentem i importerem odzieży oraz akcesoriów sportowych. Firma w ciągu kliku lat szturmem zdobyła trudny rynek, odnosząc sukcesy nie mniejsze niż polscy olimpijczycy będący ambasadorami marki.

Jarosław Józefowicz, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SAnagrodaprb.pl

W kategorii "Wizja i Innowacja" • Mariusz Ciepły, LiveChat SA - twórca polskiego producenta oprogramowania komunikacyjnego dla biznesu działającego "w chmurze", z którego korzysta już ponad 10 tys. klientów korporacyjnych w 120 krajach świata. Firma notowana na GPW w Warszawie jest jedną z trzech największych na świecie w swojej branży.

Igor Klaja, OTCF sp. z o.o.nagrodaprb.pl
Mariusz Ciepły, LiveChat SAnagrodaprb.pl

• Marek Dziubiński, Medicalgorithmics - współtwórca założonej w 2005 roku spółki, która produkuje PocketECG - zaawansowane technologicznie, kieszonkowe urządzenie do zdalnej diagnostyki zaburzeń pracy serca. Notowana na GPW w Warszawie firma sprzedaje swoje rozwiązania w 90 proc. do USA.

• Piotr Voelkel, VOX Sp. z o.o. - twórca innowacyjnych firm z grupy Vox działających w branży budownictwa, wykończenia i aranżacji wnętrz, a także licznych uczelni jak m.in. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej.

Marek Dziubiński, Medicalgorithmics nagrodaprb.pl

W kategorii "Działalność Społeczna" • Paula Bruszewska, Social Wolves - prezes fundacji, która jest organizatorem akcji "Zwolnieni z Teorii". Jest to pierwsza w Polsce zespołowa, pozaszkolna olimpiada projektów społecznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W minionym roku ponad 7 tys. młodych Polaków z ponad tysiąca szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęło własne projekty.

Piotr Voelkel, VOX Sp. z o.o.nagrodaprb.pl

• Ksiądz Jan Kaczkowski, Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio - organizator i dyrektor hospicjum oraz licznych projektów z nim związanych, doktor nauk teologicznych, bioetyk, vloger, osobowość i autorytet. Jego hospicjum stanowi wzorzec i punkt odniesienia dla innych placówek pod względem jakości i przyjazności pacjentom oraz ich rodzinom. Jest też inicjatorem angażowania w wolontariat hospicyjny tzw. trudnej młodzieży i osób skazanych, co została uznane za najbardziej innowacyjny projekt resocjalizacyjny w Europie i nagrodzone przez Radę Europy Kryształową Wagą Wymiaru Sprawiedliwości.

Paula Bruszewska, Social Wolves - prezes fundacji, która jest organizatorem akcji "Zwolnieni z Teorii"nagrodaprb.pl/
Ksiądz Jan Kaczkowski, Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pionagrodaprb.pl/

• Jarosław Kuba, Stowarzyszenie "Bałt" - od wielu lat działa na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, przeciwdziałania strukturalnemu bezrobociu i towarzyszącej mu apatii społecznej. Organizacja, której szefował przez 12 lat zainicjowała szereg przemian społeczno-ekonomicznych, w wyniku których uruchomiono m.in. pierwszy w Polsce Park Jurajski, a gmina stała się atrakcją turystyczną odwiedzaną przez ponad 500 tys. turystów rocznie.

Jarosław Kuba, Stowarzyszenie "Bałt"nagrodaprb.pl/

O nagrodzie

Kandydatów do "Biznesowych Oscarów", jak często określa się przyznawane od czterech lat Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, zgłaszało kilkaset opiniotwórczych instytucji nominujących z całego kraju.

Jak podkreślają organizatorzy, wartości, które przyświecają nagrodzie ujęte są w trzech słowach: "Wierzyć. Działać. Dawać". Odpowiadają one trzem kategoriom, w których przyznawana jest nagroda: kategoria "Sukces" - dla osób, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi; kategoria "Wizja i Innowacja" - dla osób, które prowadzą innowacyjne bądź wizjonerskie działania szczególnie warte wsparcia i promocji oraz kategoria "Działalność Społeczna" - dla osób, które odniosły spektakularny sukces w działalności społecznej.

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: nagrodaprb.pl

Raporty: