"Biznesowe Oscary" czekają na kandydatów. "Szukamy ludzi, którzy mają marzenia i sukcesy"

Z kraju

TVN24 Biznes i ŚwiatCzwarta edycja Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Trwa przyjmowanie kandydatur

Do końca stycznia przyjmowane są zgłoszenia kandydatur do czwartej edycji prestiżowej Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. To już czwarta edycja nagrody nazywanej "biznesowymi Oscarami". - Szukamy ludzi, którzy mają marzenia, potrafią odnieść sukces i się nim podzielić - powiedział w TVN24 Biznes i Świat Dariusz Mioduski, przewodniczący Kapituły Nagrody. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 23 kwietnia 2015 roku.

Dariusz Mioduski przyznał, że "jak patrzy się na jakość kandydatów i laureatów nagrody, to co osiągnęli, jaki mieli wpływ na polską gospodarkę, to wydaje się, że w ciągu tych czterech lat nagroda stała się najbardziej prestiżową w Polsce". - Szukamy ludzi, którzy mają marzenia, potrafią odnieść sukces i się nim podzielić. Na co dzień ci ludzie ciężką pracą i determinacją budują swoje firmy i na końcu budują sukces gospodarczy, który dziś w Polsce - pomimo kryzysu - przeżywamy - zaznaczył. Mioduski podkreślił, że dla twórców Nagrody "przedsiębiorczość to nie jest tylko zarabianie pieniędzy". - Jest to wartość i postawa. Te postawy są nie tylko wśród ludzi biznesu - ocenił.

Trzy kategorie

Nagrody przyznawane są w kategoriach: za sukces, wizję, a także innowację oraz działalność społeczną. - W kategorii "Sukces" szukamy niewątpliwego sukcesu gospodarczego. Mówimy o ludziach, którzy stworzyli takie przedsięwzięcia, które wychodzą poza granice polski i osiągają sukcesy międzynarodowe - przypomniał Dariusz Mioduszki. - Jeśli chodzi o kategorię "Wizja i innowacje" to szukamy ludzi, którzy coś zmieniają. Oni tworzą coś nowego, to nie musi być tylko nowa technologia. To może być nowy proces robienia czego, sposób - dodał. Z kolei - jak ocenił szef Kapituły Nagrody - w kategorii "Działalność społeczna" twórcy chcą promować "postawy dzielenia się sukcesem, który się osiąga". - Uważamy, że to jest równie kluczowe, jak samo osiąganie sukcesu - powiedział Mioduski. - W tym roku każdy może zgłosić swoją kandydaturę. Uważamy, że w Polsce są niesamowite historie ludzi, które są inspirujące. Spodziewamy się znowu bardzo dużej liczby zgłoszeń - dodał.

Kandydaci na start

Kandydatów do nagrody zgłaszać będzie można do końca stycznia 2015 r. Może to zrobić ponad 500 opiniotwórczych "instytucji nominujących", takich jak jednostki samorządowe, naukowe, banki, firmy doradcze czy media.

Również osoby indywidualne mogą zgłaszać swoje propozycje przez specjalny formularz udostępniony na stronie internetowej www.nagrodaprb.pl, w zakładce "Zgłoś Kandydata".

Następnie 20-osobowa Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą autorytety z dziedziny gospodarki, nauki, kultury, a także członkowie rodziny Patrona Nagrody, wyłoni po trzech nominowanych w każdej z kategorii.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 23 kwietnia 2015, która - podobnie jak poprzednio - transmitowana będzie na żywo przez telewizję TVN24 Biznes i Świat. Zwycięzcy w każdej z trzech kategorii konkursu otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. zł.

Autor: mn / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat

Raporty: