Biuro Ochrony Rządu kupuje limuzyny. W grze tylko niemieckie marki

Z kraju

ShutterstockZwycięzca przetargu ma dostarczyć nowe samochody do 20 czerwca br.

Do przetargu na 20 nowych limuzyn ogłoszonego przez Biuro Ochrony Rządu zgłosiły się trzy firmy - ustalił dziennik.pl. Lista ta obejmuje niemieckie marki premium.

Przypomnijmy, że wraz z końcem lutego minął termin składania ofert w ramach przetargu na 20 nowych samochodów dla BOR-u.

I jak wynika z ustaleń portalu, swoje oferty złożyły: Porsche Inter Auto Polska - spółka sprzedająca samochody Audi, Porsche, Volkswagena i Skody; spółka Auto Fus - warszawski diler marek BMW, Rolls Royce i Mini, a także diler marki Mercedes - firma Zeszuta z Radomia.

Zwycięzca ma dostarczyć 20 nowych samochodów do 20 czerwca br. BOR tłumaczy bowiem, że ten zakup jest niezbędny przed lipcowym szczytem NATO w Warszawie.

Wartość zamówienia ma wynieść od 135 tys. do 10 mln euro (bez podatku VAT).

Jakie wymagania?

Samochody, na które ogłoszono przetarg powinny mieć minimalną długość wynoszącą 5 metrów i 20 centymetrów. Auta muszą mieć silniki o mocy 408 koni mechanicznych, napęd na cztery koła i automatyczną skrzynię biegów z możliwością manualnej zmiany przełożeń.

Limuzyny powinny być wyposażone m.in. w skórzaną tapicerkę, wentylowane fotele, lodówkę na napoje, najnowocześniejsze systemy DVD i telewizję cyfrową, podgrzewane końcówki spryskiwaczy, gniazdka elektryczne dla siedzących z tyłu pasażerów, czterostrefową automatyczną klimatyzację z filtrem przeciwpyłkowym, pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa z przodu i z tyłu oraz samopoziomujące się zawieszenie.

SPRAWDŹ, JAKIE SAMOCHODY CHCE KUPIĆ BOR

Autor: mb//km / Źródło: dziennik.pl, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock