Biedronka wycofała produkt. Wykryto dwutlenek siarki

Z kraju

Herbata na zdrowie. Zmniejsza ryzyko jaskry TVN24BiS /
wideo 2/3

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że firma Jeronimo Martins wycofała ze sklepów sieci Biedronka jedną partię ciasteczek maślano-kakaowych z dodatkiem czekolady.

Jak dowiadujemy się z komunikatu GIS, firma dobrowolnie wycofała z rynku produkt "Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady" oznakowany datą minimalnej trwałości: 23.07.2020, numer partii: L 147. Powodem wycofania jest wykrycie substancji alergennej - dwutlenku siarki.

Brak odpowiedniej informacji

"W produkcie zbadanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono zawartość dwutlenku siarki powyżej 10 mg/kg, co wymaga stosownej informacji na opakowaniu dotyczącej obecności składnika alergennego. Na etykiecie produktu nie umieszczono odpowiedniej informacji dotyczącej obecności składnika alergennego - dwutlenku siarki" - napisano w komunikacie.

Sanepid przestrzega osoby z alergią bądź nietolerancją na dwutlenek siarki i siarczyny, by nie spożywały wskazanej w komunikacie partii produktu.

Klienci, którzy kupili herbatniki mogą dokonać zwrotu w dowolnym sklepie Biedronka bez okazywania paragonu. Informacja dla klientów została zamieszczona na stronie internetowej www.biedronka.pl oraz w sklepach sieci Biedronka - czytamy w komunikacie GIS.

Produkt został wyprodukowany przez Koestlin d.d. Biscuits Wafers Factory Slavonska Cesta 2a w chorwackim Bjelovarze. GIS poinformował o stwierdzonych niezgodnościach władze Chorwacji poprzez system RASFF, a organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują wycofanie produktu z obrotu w Polsce.

Autor: kris / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe