Biedronka wycofuje partię produktu. W próbce groźna bakteria

Z kraju

Gantner o podwyżkach cen żywności w 2019 rokutvn24
wideo 2/3

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożywaniem jednej z partii mrożonek dostępnych w sklepach sieci Biedronka. W przebadanej próbce wykryto bakterie salmonelli.

W opublikowanym tzw. ostrzeżeniu publicznym dotyczącym żywności, GIS poinformował o wycofaniu produktu ze sklepów.

Chodzi o "JAGODY LEŚNE Mroźna Kraina 300 g". Wycofana partia ma numer 405 8 254 4/1, 08:15 i datę minimalnej trwałości: 09/2020.

"Nie należy spożywać wskazanej partii produktu" - podkreślono w komunikacie.

Jak poinformowano, w jednej próbce produktu, badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną, wykryto bakterie salmonelli.

"Charakter profilaktyczny"

Mrożone owoce wyprodukowano dla Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka. Producentem jest Oerlemans Foods Siemiatycze. Obie firmy zdecydowały o wycofaniu produktu ze sklepów. Ich działania nadzorują organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Biedronka podkreśliła na Facebooku, że wycofanie dotyczy produktu "wyłącznie wskazanego producenta i ww. partii i ma charakter profilaktyczny w związku z potencjalną niezgodnością mikrobiologiczną jednej z pięciu próbek pobranych przez Inspekcję".

"Jednocześnie informujemy, iż kilkukrotne badania kontrolne ww. produktu wykonane w niezależnym, akredytowanym laboratorium na zlecenie dostawcy nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Ponadto badanie surowca użytego do produkcji ww. artykułu z podaną partią produkcyjną zlecone przez producenta również były zgodne" - dodała sieć.

Producent Oerlemans Foods Siemiatycze w przesłanym nam w poniedziałek komunikacie poinformował, że ww. "partia została w całości wycofana ze sklepów na początku miesiąca i przekazana do utylizacji 7 grudnia". "Od tego dnia zakwestionowana partia produktu nie jest dostępna do sprzedaży" - dodano.

ZOBACZ OŚWIADCZENIE PRODUCENTA

Autor: ToL//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock