Wycofana partia produktu ze sklepów Biedronka. Wykryto bakterię

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Prezes POHiD o zniesieniu zakazu handlu w niedziele
Prezes POHiD o zniesieniu zakazu handlu w niedzieleTVN24
wideo 2/3
TVN24Prezes POHiD o zniesieniu zakazu handlu w niedziele

Firma SM Mlekovita Podhalański Zakład Produkcyjny w Zakopanem poinformowała o wycofaniu z obrotu partii produktu z powodu wykrycia obecności bakterii. Chodzi o serek zakopiański Światowid, który był dostępny w sieci Biedronka.

Komunikat Podhalańskiego Zakładu Produkcyjnego w Zakopanem w sprawie wycofania produktu z obrotu na swojej stronie zamieściła sieć Biedronka.

"W związku ze stwierdzoną niezgodnością mikrobiologiczną (wykryta obecność bakterii Listeria monocytogenes) w jednej z pięciu próbek partii sera poddanej urzędowej kontroli żywności podjęliśmy decyzję o wycofaniu z obrotu partii" - czytamy w komunikacie.

"Decyzja podyktowana jest dbałością o najwyższe standardy bezpieczeństwa produktów i ma na celu wyeliminowanie ryzyka spożycia produktu mogącego mieć wpływ na zdrowie konsumentów" - dodano.

ZOBACZ KOMUNIKAT

Produkt wycofany ze sklepów Biedronka

Z obrotu wycofano partię produktu serek zakopiański Światowid z gór 200g. Numer partii/data minimalnej trwałości: 14.07.2020.

Osoby, które zakupiły powyższy produkt "proszone są o jego zniszczenie lub zwrócenie do najbliższego sklepu, w którym produkt został zakupiony". "Wszystkim konsumentom, którzy zwrócą produkt wraz z opakowaniem (konieczne do identyfikacji daty przydatności produktu), zostanie zwrócony koszt nabycia produktu" - zapewniono w komunikacie.

Podhalański Zakład Produkcyjny w Zakopanem wskazał także, że w razie jakichkolwiek pytań należy wysłać je na adres e-mail: laboratorium@mlekovita.com.pl.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości