Partia produktu wycofana ze sklepów sieci Biedronka. "Nie należy spożywać"

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Partia hamburgerów wycofana ze sprzedaży
Partia hamburgerów wycofana ze sprzedaży
GIS, biedronka.pl
GIS, biedronka.plPartia hamburgerów wycofana ze sprzedaży

Biedronka opublikowała na swojej stronie komunikat dotyczący wycofania jednej partii hamburgerów marki Dania Express. Ostrzeżenie w tej sprawie wydał też Główny Inspektorat Sanitarny (GIS).

GIS przekazał, że w wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto wysoką liczbę bakterii Listeria monocytogenes w partii produktu - hamburger wieprzowo-drobiowy, 250 g, marki Dania Express. Chodzi o produkt z numerem partii 153/V i terminem przydatności do spożycia: 14/06/2023.

Producentem jest spółka Konspol Holding. Produkt wyprodukowano dla Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka.

GIS

Partia hamburgera wycofana ze sprzedaży

Biedronka poprosiła klientów o zapoznanie się z komunikatem producenta. Czytamy w nim, że osoby, które zakupiły powyższy produkt, "proszone są o jego wyrzucenie lub zwrócenie do najbliższego sklepu, w którym produkt został zakupiony". "Produktu nie należy spożywać" - podkreśliła spółka Konspol Holding.

Jednocześnie zapewniono, że "wszystkim konsumentom, którzy zwrócą produkt wraz z opakowaniem (konieczne do identyfikacji daty przydatności produktu) zostanie zwrócony koszt nabycia produktu".

KOMUNIKAT DLA KONSUMENTÓW

Przedstawiciele GIS-u zwrócili uwagę, że "spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą". Jak dodali, w przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem należy skontaktować się z lekarzem.

Biedronka wycofała partię produktu ze sprzedaży

Z informacji podanych przez Inspektorat wynika, że spółka Konspol Holding podjęła "pełną współpracę z organami Inspekcji Weterynaryjnej w celu zidentyfikowania źródła zagrożenia i wycofania wyrobu z rynku". Firma poinformowała też dystrybutora o stwierdzonej niezgodności wyrobu oraz o konieczności natychmiastowego jego wycofania.

Z kolei spółka Jeronimo Martins Polska wycofała produkt ze sprzedaży we wtorek, 6 czerwca, z centrów dystrybucyjnych i sklepów sieci Biedronka, do których był dostarczony.

"Organy urzędowej kontroli żywności we współpracy z zaangażowanymi podmiotami prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie i monitorują proces wycofywania produktu" - czytamy w komunikacie GIS.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości