TVN24 Biznes | Z kraju

Biedronka wycofuje produkt ze sklepów. Ostrzeżenie

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Partia mięsa wycofana z rynku
GISPartia mięsa wycofana z rynku

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenie dotyczące jednej partii fileta z piersi kurczaka marki Kraina Mięs. Produkt został wyprodukowany dla spółki Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka. Jak wynika z komunikatu GIS, spółka zablokowała już sprzedaż produktu i wycofuje go z obrotu.

GIS przekazał w komunikacie, że w wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykryto Salmonella Enteritidis w partii produktu "Świeży filet z piersi kurczaka MAP".

"Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy" - wskazali przedstawiciele Inspektoratu.

"Nie należy spożywać produktów z partii objętej komunikatem, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem" - dodali.

Decyzja dotyczy fileta z piersi kurczaka MAP o numerze partii: 793921 oraz z terminem przydatności do spożycia: 01.12.2021.

GIS

Producentem jest Przedsiębiorstwo Drobiarskie Drobex. Partia została wyprodukowana dla Jeronimo Martins Polska, czyli właściciela sieci handlowej Biedronka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Spółka Jeronimo Martins Polska "zablokowała sprzedaż"

Jak przekazano w komunikacie GIS, w miniony wtorek wydano decyzję administracyjną zobowiązującą producenta do wycofania powyższej "partii produktu z rynku, jej zablokowania oraz zakazano używania do produkcji innych środków spożywczych lub wprowadzania do obrotu".

"Spółka Jeronimo Martins Polska S.A. zablokowała sprzedaż produktu i wycofuje go z obrotu" - czytamy.

Komunikat w tej sprawie zamieszczono na stronie sieci Biedronka.

ZOBACZ KOMUNIKAT

Organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofywania kwestionowanych partii z obrotu.

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości