Sieci handlowe zmieniają godziny otwarcia sklepów w nadmorskich miejscowościach

Autor:
mp/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Marek Kamieński o bonie turystycznym
Marek Kamieński o bonie turystycznymTVN24
wideo 2/8
TVN24Marek Kamieński o bonie turystycznym

Część działających na polskim rynku dużych sieci handlowych zdecydowała się na wydłużenie godziny pracy sklepów w nadmorskich miejscowościach. W niektórych placówkach zrobimy zakupy nawet przez całą dobę.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Pandemia spowodowała, że tegoroczne wakacje są inne niż wcześniejsze, a kryzys związany z COVID-19 uderzył mocno w branżę turystyczną.

Jak wynika z ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, na początku lipca co drugi hotel w Polsce odnotował frekwencję poniżej 30 procent. Niezadowalające wyniki początku wakacji sprawiły, że ponad połowa hoteli zysku spodziewa się nie wcześniej niż 2022 roku.

Mimo to, niektóre sieci handlowe zdecydowały się na wydłużenie pracy w nadmorskich miejscowościach.

Zmiana godzin otwarcia

Dłużej będą otwarte między innymi sklepy sieci Biedronka. Jak poinformowało TVN24 Biznes biuro prasowe firmy, godziny pracy zostaną wydłużone w 125 placówkach.

"Na odwiedzających oprócz wydłużonych godzin pracy sklepu czekają również zewnętrzne warzywniaki i stoiska z napojami i lodami. W Łebie uruchomiona została również specjalna linia autobusowa pozwalająca turystom bez samochodu w łatwy i szybki sposób na dostanie się do sklepu" - czytamy w przesłanym nam komunikacie.

"W wakacje wydłużamy godziny otwarcia sklepów w niektórych miejscowościach" - informuje także Lidl. Na przykład w Darłowie, Kamieniu Pomorskim oraz Świnoujściu obiekty są czynne od 06:00 do 23:00. Z kolei sklepy w Międzyzdrojach, Kołobrzegu oraz Świnoujściu czynne są całodobowo, z wyjątkiem soboty, kiedy zamknięcie jest o 23:00. "W poniedziałek po niedzieli niehandlowej sklepy otwierane są o godzinie 06:00" - podała sieć w komunikacie wysłanym TVN24 Biznes.

Podczas okresu wakacyjnego także część sklepów Dino w nadmorskich miejscowościach będzie otwarta całodobowo. Chodzi o placówki w Ustroniu Morskim, Łebie, Grzybowie, Dziwnowie, Stegnie i Rowach.

Większość sklepów sieci Kaufland jest czynna w godzinach 6:00-22:00. Jednak w wybranych lokalizacjach między innymi w Kołobrzegu, czy Gdańsku sklepy są otwarte do 23:00.

Na wydłużenie godzin pracy nie zdecydowały się Tesco i Żabka. "W okresie wakacyjnym nasze sklepy w miejscowościach turystycznych są czynne w regularnych godzinach, między 6:00 a 23:00, tak jak w pozostałych lokalizacjach. Decyzję o otwarciu placówki w niedzielę samodzielnie podejmują przedsiębiorcy, korzystający z wyłączeń zawartych w ustawie" - wyjaśnia druga z sieci handlowych.

Autor:mp/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości