Z kraju

Znów bardzo dobre dane z rynku pracy. Bezrobocie najniższe od 25 lat

Z kraju

ShutterstockBezrobocie w Polsce jest najniższe od 25 lat

8,6 proc. - tyle wyniosła w lipcu stopa bezrobocia w Polsce - poinformował Główny Urząd Statystyczny. To o 0,2 proc mniej niż w czerwcu.

Bezrobocie w Polsce jest najniższe od 25 lat. Jak podał GUS w lipcu bez pracy pozostawało 8,6 proc. Polaków, czyli o 0,2 proc. mniej niż w poprzednim miesiącu.

Coraz mniej

Z danych GUS wynika, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu lipca tego roku wyniosła 1 361,5 tys. wobec 1 392,5 tys. miesiąc wcześniej i w porównaniu do 1 585,7 tys. przed rokiem.

Stopa bezrobocia w województwach kształtowała się w granicach od 5,3 proc.w woj. wielkopolskim do 14 proc. w woj. warmińsko-mazurskim.

W lipcu 2015 roku stopa bezrobocia wynosiła 10 proc.

Co dalej?

Elżbieta Rafalska, minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prognozuje, że na koniec roku stopa bezrobocia może wynieść 8,4 proc.

- Dynamika spadku jest mniejsza, niż przed rokiem. Zaktywizowanie osób długotrwale bezrobotnych jest trudne. I z tak niskiego poziomu jak obecnie dalsze obniżanie stopy bezrobocia jest trudniejsze - podkreśliła Rafalska na początku lipca.

Zobacz wypowiedź wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda ws. poziomu bezrobocia w lipcu. Materiał TVN24 BiS:

Wiceminister Szwed: bezrobocie w lipcu spadło do 8,6 proc.

Autor: msz/gry / Źródło: PAP, TVN24bis.pl,

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock