TVN24 Biznes | Z kraju

Stopa bezrobocia w listopadzie. Szacunki ministerstwa

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Polski Ład. Zmiany podatkowe z podpisem prezydenta
Polski Ład. Zmiany podatkowe z podpisem prezydentaTVN24
wideo 2/3
TVN24Polski Ład. Zmiany podatkowe z podpisem prezydenta

Stopa bezrobocia rejestrowanego w listopadzie wyniosła 5,4 procent - wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Oznacza to spadek o 0,7 punktu procentowego rok do roku i spadek o 0,1 punktu w porównaniu do października. W rejestrach urzędów pracy figurowało ponad 900 tysięcy osób.

Ze wstępnych danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że w końcu listopada 2021 roku w urzędach pracy zarejestrowanych było 900,1 tys. osób bezrobotnych. To o 10,8 tys. osób mniej niż przed miesiącem, co oznacza spadek o 1,2 proc. "Tempo spadku było wprawdzie dwukrotnie słabsze niż miesiąc wcześniej, ale zwykle w poprzednich latach w listopadzie poziom bezrobocia rósł" - poinformował resort.

W ujęciu rocznym liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach spadła o 125,6 tys. Z kolei porównując poziom bezrobocia w końcu listopada br. do lutego 2020 roku, czyli stanu sprzed epidemii COVID-19, liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o 19,8 tys. osób.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Bezrobocie w listopadzie - Marlena Maląg komentuje

Zdaniem minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg "rynek pracy się ustabilizował". "W rejestrach urzędów pracy mamy mniej bezrobotnych niż przed rokiem i mniej niż w lutym 2020 roku, czyli tuż przed pandemią koronawirusa" - wskazała szefowa MRiPS, cytowana w komunikacie.

"Mimo zamrożenia gospodarki i niepokoju wśród samych pracowników udało nam się uratować rynek pracy przed dużym wzrostem bezrobocia. Tarcza antykryzysowa zadziałała" - dodała Maląg.

Resort poinformował, że w listopadzie stopa bezrobocia kształtowała się w przedziale od 3,1 proc. w Wielkopolsce do 8,5 proc. w województwie warmińsko-mazurskim.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości