Kolejny rekordowy miesiąc. Resort pracy podał dane o bezrobociu

TVN24 Biznes

ShutterstockStopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 8,2 proc.

Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 8,2 proc. To o 1,4 punktu procentowego mniej niż w listopadzie ub. roku - wynika z szacunkowych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wskaźnik bezrobocia rejestrowanego w listopadzie nie był tak niski począwszy od 1991 roku.

Jak podał resort rodziny we wtorkowym komunikacie, stopa bezrobocia rejestrowanego według szacunków MRPiPS wyniosła w listopadzie br. 8,2 proc. i w porównaniu do października br. nie uległa zmianie. W analogicznym okresie ubiegłego roku (listopad 2015 - październik 2015) natężenie bezrobocia również nie zmieniło się i wynosiło 9,6 proc.

Bezrobocie w regionach

Najniższa stopa bezrobocia występuje w województwie wielkopolskim - 5,0 proc., a najwyższa w województwie warmińsko-mazurskim 13,9 proc..

Liczba bezrobotnych na koniec listopada br. wyniosła ponad 1,3 mln osób.

Spadek liczby bezrobotnych w listopadzie br. miał miejsce w 4 województwach: łódzkim, mazowieckim, śląskim i wielkopolskim. Najsilniej (procentowo - red.) bezrobocie spadło w województwie łódzkim, o 1,1 proc., czyli 1 tys. osób).

Liczba bezrobotnych w końcu października br. była o 207,6 tys. osób niższa niż przed rokiem. Spadek wyniósł 13,7 proc.

Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w październiku 2016 wyniosła 109,3 tys.

MRPiPS podało najnowsze dane o bezroborciuMRPiPS

Pod koniec listopada informowaliśmy o wynikach raportu "Migracje zarobkowe Polaków V". Gościem TVN24 BiS był Maciej Witucki, prezes Zarządu Work Service S.A. (23.11.2016):

Wyjazd za pracą rozważa 12 proc. Polaków. Najwięcej wśród nieźle zarabiającychTVN24 BiS

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: