Papież Franciszek nie wybacza pedofilom. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


W weekend w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy na temat bezpiecznego i komfortowego podróżowania w wakacje. Wydarzenia na świecie omówią goście programów "Piąta strona świata" i "Korespondent". Zapytamy też m.in. o to, czy tradycyjne krawiectwo umiera i jakie korzyści dla naszej gospodarki przynoszą owady.

Sobota

"Piąta strona świata". Gośćmi księdza Kazimierza Sowy będą Sebastian Duda z tygodnika "Więź”, dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska z SGH, Jerzy Haszczyński z "Rzeczpospolitej" oraz aktor Artur Barciś. Porozmawiają o nowej watykańskiej polityce "no mercy" w stosunku do biskupów ukrywających pedofilię oraz omówią wizytę Władimira Putina u papieża Franciszka, na którą Rosjanin spóźnił się 90 minut. Poruszą temat greckiej wyspy Kos, która boryka się z masowym napływem imigrantów z Syrii oraz zastanowią się, kogo obraża kampania "Nie zdążyłam mieć dziecka". Podyskutują w końcu na temat tajemniczej grupy Bilderberga. O godzinie 13.00 w naszym studio porozmawiamy o podróżowaniu z bagażem podręcznym. Czy nowe regulacje IATA zakończą awantury na lotniskach? I dlaczego linie lotnicze utrudniają życie podróżnym? W programie "Babilon" o godz. 14:10 gośćmi Piotra Marciniaka będą Lena Kolarska-Bobińska, Marzena Machałek, Karolina Wigura i Małgorzata Tracz.

Niedziela

O godzinie 11.00 naszymi gośćmi będą ginekolog prof. Romuald Dębski oraz Anna Krawczak ze stowarzyszenia "Nasz Bocian”. Porozmawiają o przełomie w leczeniu bezpłodności, jakim był przeszczep fragmentu jajnika kobiecie po chemioterapii, dzięki któremu zaszła ona w ciążę drogą naturalną i urodziła zdrowe dziecko. „Korespodent”. Gośćmi Katarzyny Karpy-Świderek będą Żenia Klimakin, dziennikarz Polskiego Radia, Gabriele Lesser – Die Tages Zeitung, Michel Viatteau, francuska agencja AFP. Będą dyskutować o rekonstrukcji polskiego rządu widzianej z perspektywy zagranicznych mediów. (godz. 12:30) Profesor Akademii Leona Koźmińskiego Dariusz Jemieleniak jest pierwszym Polakiem wybranym do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia. Nam opowie o tym, kto tworzy treści dostępne w Wikipedii, jak są one weryfikowane i na ile można na nich polegać. (godz. 14:30)

I coś jeszcze

Wyjeżdżasz na egzotyczne wakacje? Musisz się zaszczepić! Paweł Blajer zapyta lekarza także o to, jakie rejony świata wymagają szczególnej ostrożności i jakie leki warto zabrać ze sobą w podróż. W ten weekend Katarzyna Karpa-Świderek odwiedzi dach warszawskiego hotelu Hyatt, gdzie szef kuchni hoduje… pszczoły. Wytłumaczymy, jakie korzyści dla naszej gospodarki przynoszą te owady oraz pokażemy, jak rozpoznać dobry miód. Tradycyjne krawiectwo umiera? To mit! Katarzyna Karpa-Świderek udowadnia, że rodzinne, wielopokoleniowe zakłady krawieckie świetnie prosperują, a coraz więcej młodych osób widzi w szyciu sposób na dochodowy biznes.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat