Bezpieczeństwo Polski i siła NATO. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

US ArmyW najbliższy weekend w Święto Wojska Polskiego porozmawiamy o bezpieczeństwie Polski i sile NATO

W weekend w TVN24 Biznes i Świat zapraszamy na ciekawe rozmowy, najlepsze światowe filmy dokumentalne i najnowsze informacje. Porozmawiamy m. in. o bezpieczeństwie Polski i naszej obecności w NATO i przyjrzymy się otwarciu Kuby na świat i temu.

W ten weekend w TVN24 Biznes i Świat już od 8:00 w sobotę, zapraszamy na najnowsze informacje ze świata i gospodarki.

O godz. 10:00 Marcin Cisowski z portalu Moviemag.pl opowie o tym na co warto wybrać się do kina, a które filmy lepiej omijać z daleka.

"Piąta Strona Świata". Ksiądz Kazimierz Sowa zapyta swoich gości o rasistowską symbolikę na stadionach, proces Nadii Sawczenko i zamachowca samobójcę polskiego pochodzenia. Początek programu o godz. 11:15.

O 13:00, w Święto Wojska Polskiego, porozmawiamy o bezpieczeństwie Polski i sile NATO. Czy żyjemy w najniebezpieczniejszych od dawna czasach? Na to pytanie postara się odpowiedzieć były ambasador Polski przy NATO Jerzy Maria Nowak.

Co w niedzielę?

W niedzielę porozmawiamy o planecie Ziemi, która według naukowców żyje na kredyt. Czy faktycznej zużywamy surowce przyszłych pokoleń? Przyjrzymy się też otwarciu Kuby na świat. O 11:00 z naszymi gośćmi porozmawiamy o przyszłości braci Castro i o tym, czy mieszkańcy wyspy oczekują wolności, czy kapitalizmu.

O 14:30 zaskakująca deklaracja Amnesty International, czyli apel o dekryminalizacje prostytucji i korzystania z usług prostytutek. Zapytamy, czy jest to metoda na seksualne niewolnictwo, czy ślepy zaułek. Zapraszają Katarzyna Karpa-Świderek i Marek Tejchman.

Filmy dokumentalne w weekend w TVN24 Biznes i Świat:

SOBOTA 15.08 09:30 Zjedz, zobacz, zwiedź: Tajwan - część 5 12:30 Era Innowacji: Sztuczna Inteligencja 17:00 Podróże z pasją: Japonia 20:00 Premiera. Ewa Ewart poleca: Prawdziwe oblicze Hillary Clinton NIEDZIELA 16.08 10:30 Zjedz, zobacz, zwiedź: Tajwan - część 6 17:00 Era Innowacji: Sztuczna Inteligencja 20:00 Podróże z pasją: Japonia 21:30 Ewa Ewart poleca: Alan Turning: matematyk, który pokonał Hitlera 22:30 Ewa Ewart poleca: Prawdziwe oblicze Hillary Clinton

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: US Army