Będzie zakaz wychodzenia z domu? Wicepremier odpowiada

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
RMF FM
Sasin: nie planujemy wprowadzenia zakazu wychodzenia z domu
wideo 2/7
Sasin: nie planujemy wprowadzenia zakazu wychodzenia z domu

Kiedy słyszymy o lockdownie w Niemczech czy we Francji to właściwie tym dodatkowym elementem jest zakaz wychodzenia z domu wszystkich obywateli poza momentami, gdy jest to niezbędne. My nie planujemy tego typu działań, takich dyskusji w sztabach zarządzania kryzysowego na razie nie ma - powiedział na antenie RMF FM wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Jacek Sasin dodał, że rząd w swoich decyzjach kieruje się opiniami ekspertów. – Ważne jest, aby te obostrzenia nie szły na tyle daleko, żeby zrujnować polską gospodarkę – powiedział minister aktywów państwowych.

Zwrot za wybory, które się nie odbyły

- Mamy do czynienia z mitem, fake newsem. Nie ma żadnego raportu Sasina - powiedział Jacek Sasin, odpowiadając na pytanie o rzekomy raport dotyczący obsady Spółek Skarbu Państwa przez działaczy Zjednoczonej Prawicy.

- Chyba sam wiem najlepiej, czy tworzyłem jakiś raport, czy nie. Naprawdę nie było żadnego raportu – przekonywał. - Takiego dokumentu mojego ministerstwo nie sporządziło i nikomu nie przekazywało - podkreślił.

Sasin odniósł się też do kwestii zwrotu 70 milionów złotych Poczcie Polskiej ze względu na wydrukowanie przez spółkę kart do głosowania w majowych wyborach prezydenckich, które się nie odbyły.

- Sejm w tej sprawie podjął decyzję ustawową, wskazał rzeczywiście drogę odzyskania tych pieniędzy przez pocztę i ta procedura jest w tej chwili w trakcie realizacji - tłumaczył Sasin. - Poczta na pewno tę rekompensatę, ten zwrot kosztów, jakie poniosła na podstawie decyzji pana premiera, (...) otrzyma - powiedział.

Autor:mp

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Kalbar/PAP