Będą szkolić urzędników w walce z korupcją

Z kraju

shutterstock.comChodzi o poszerzenie warsztatowych umiejętności naszych kontrolerów i audytorów wewnętrznych

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce szkolić swoich kontrolerów, by skuteczniej walczyli z nadużyciami - informuje "Rzeczpospolita".

Infoafera, czyli skandal z wielkimi łapówkami podczas przetargów informatycznych czy rozdzielanie posad po znajomości – to patologie, do jakich dochodziło w MSW. Wykryły je CBA i prokuratura.

Szkolenie antykorupcyjne

Resort nauczony doświadczeniem chce zapobiec podobnym wpadkom w przyszłości i tak wyszkolić swoich kontrolerów, by potrafili wychwycić ryzykowne zachowania urzędników, zanim osiągną niepokojące rozmiary. Ogłosił właśnie konkurs na przeprowadzenie szkolenia antykorupcyjnego – wykładów i warsztatów. Departament kontroli MSW rocznie przeprowadza ok. 50 kontroli – tak wewnątrz resortu, jak i w podległych mu służbach, np. policji czy Straży Granicznej. Chodzi o poszerzenie warsztatowych umiejętności naszych kontrolerów i audytorów wewnętrznych – mówi rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak. Jak wskazuje, po to, aby na pewne działania można było wcześniej zareagować, wskazać ryzyka, np. jeśli decyzje skupiają się w jednym ręku.

Autor: msz / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com