Beata Mazurek z PiS szefową komisji polityki społecznej i rodziny

Z kraju

tvn24Przewodniczącą sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny została Beata Mazurek (PiS

Przewodniczącą sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny została Beata Mazurek (PiS); jej kandydaturę poparło jednogłośnie 34 posłów podczas wtorkowego inauguracyjnego posiedzenia komisji.

Do prezydium weszło jeszcze pięcioro wiceprzewodniczących: Magdalena Kochan i Marzena Okła-Drewnowicz z PO oraz Bożena Borys Szopa, Urszula Rusecka i Grzegorz Matusiak z PiS. W głosowaniu łącznym kandydatury te również zostały poparte jednogłośnie – 36 posłów głosowało za wyborem, który prowadziła wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak (Nowoczesna).

Wszyscy przewodniczący pracowali wcześniej w komisji polityki społecznej i rodziny, kilku dłużej, niż jedna kadencję.

Współpraca i dialog

Mazurek powiedziała PAP po wyborze, że będzie otwarta na współpracę z opozycją oraz na dialog. - Jasne i oczywiste jest, że wygraliśmy wybory, mamy większość parlamentarną i z całą pewnością będziemy realizować nasz program z kampanii wyborczej. Ale chcemy to robić przy udziale opozycji i przy wysłuchaniu strony społecznej - zaznaczyła.

- My będziemy prowadzić dialog ze stroną społeczną i z całą pewnością będziemy realizować nasze postulaty z kampanii - zadeklarowała posłanka PiS.

Pytana o pierwsze projekty, którymi zajmie się komisja powiedziała, że będą one wynikały z planu rządu. -"500 plus" obniżenie wieku emerytalnego - to są pierwsze projekty, o których mówiła pani premier Beata Szydło i one pierwsze trafią do naszej komisji. Plan pracy na najbliższe miesiące to kwestia uzgodnienia szczegółów – mówiła PAP przewodnicząca.

Pytana o uwzględnienie stażu pracy przy nabywaniu uprawnień emerytalnych zaznaczyła, że należy poczekać na propozycje rządowe w tej sprawie.

Komisja polityki społecznej i rodziny liczy 40 posłów.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24